Що робити, якщо ПАТ «Харківміськгаз» порушує Ваші права?

Харківміськгаз
Антикорупційна рада
Стаття 59 Конституції України

Кожен має право на професійну правничу допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.
Стаття 40 Конституції України
Усі мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк.

Як випливти у «хвилі» перевірки лічильників газу — частина 10

Кожне порушення чинного законодавства з боку працівників ПАТ «Харківміськгаз» потрібно фіксувати всіма можливим засобами та обирати найбільш ефективний спосіб реагування.

Порушення зі сторони ПАТ «Харківміськгаз»
Фіксування порушення чинного законодавства з боку працівників ПАТ «Харківміськгаз» може відбуватись шляхом:

виклику поліції. Потрібно буде скласти заяву про вчинення працівниками ПАТ «Харківміськгаз» протиправних дій, що порушують Ваші права;

складання електронного звернення на сайті Національної поліції за адресою: https://www.npu.gov.ua/podati-zvernennya.html.

дзвінку за телефоном 15-45 Урядова «гаряча лінія» та викласти зміст своєї скарги.
Урядова «гаряча лінія» працює цілодобово. Дзвінки на урядову «гарячу лінію» 1545 з мережі фіксованого зв’язку Укртелекому, телефонів мобільних операторів Київстар, Vodafone Україна, Лайфселл для заявників безкоштовні;

складання скарги на протиправну діяльність працівників ПАТ «Харківміськгаз» під час проведення перевірки вузлів обліку газу та їх складових,
скарги щодо пропущення строків проведення повірки ЗВТ
та подання їх до відповідних адресатів. Приклад скарги дивиться нижче;

подання позовної заяви до суду.

Розглянемо адресатів для звернень громадян у разі порушення чинного законодавства з боку працівників ПАТ «Харківміськгаз».

1. Керівництво ПАТ «Харківміськгаз»

Голові Правління ПАТ «Харківміськгаз»
Джіоєву Рафаелю Левановичу
вул. Москалівська, 57/59,
Харків, Харківська область, 61000
тел. 057 763 0710

або

Техничному директору ПАТ «Харківміськгаз»
Шуваловій Яні Александрівні
вул. Москалівська, 57/59,
Харків, Харківська область, 61000
тел. 057 763 0710

Всі звернення приймаються у Центрі обслуговування клієнтів, що працює з понеділка по четвер з 9.00 до 17.00 год., п’ятниця з 9.00 год. до 15.45 год. без обідньої перерви за адресою Гімназійна набережна, 18 а.
На жаль, телефонів для звернень у Центрі обслуговування клієнтів не передбачено.

2. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Голові НКРЕКП
КРИВЕНКО Оксані Олександрівні
вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057
тел. (44) 277-30-01

3. Відділ НКРЕКП в Харківській області

Начальнику відділу НКРЕКП
Без’язичному Василю Федоровичу
вул. Плеханівська, 126/1, 2 поверх, к. 4, м. Харків, 61037
energo.kh@newline.net.ua
057 705 00 90

4. Прокуратура

Прокурору Харківської області
державному раднику юстиції 2 класу
Данильченко Юрію Броніславовичу
61050, м. Харків, вул. Б. Хмельницького, 4
732-65-55, 732-02-44

Не дивлячись на те, що у прокуратури на сьогодні відсутні повноваження щодо нагляду за додержанням законів, є можливість звернутися зі скаргою, яка буде спрямована до уповноважених органів для розгляду.

Приклад скарги 1

Голові НКРЕКП
КРИВЕНКО Оксані Олександрівні
вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057
тел. (44) 277-30-01

Петрова Івана Олеговича,
вул. Лісна, 3, кв. 8,
м. Харків, 61000
Ел. адреса: petrov@gmail.com
Тел. 097 000 00 00

СКАРГА
на протиправну діяльність працівників ПАТ «Харківміськгаз»

І. 22 травня 2018 року по вул. Лісна, 3, кв. 8 Валський район, м. Харків, 6100 у мене, споживача газу, Петрова Івана Олеговича, було проведено перевірку вузлів обліку газу та їх складових відповідно до п. 9 «Порядок перевірки вузлів обліку та їх складових» Кодексу газорозподільних систем інженером ПАТ «Харківміськгаз» Сидоровим А.А., інженером ПАТ «Харківміськгаз» Носовим Д.В. за присутності слюсаря Ярового Н.Л..
без попереднього письмового повідомлення споживача про перевірку комерційного ВОГ.

Порушення
п. 2 гл. 9 Розділу Х «Порядок перевірки вузлів обліку та їх складових» Кодексу газорозподільних систем

При отриманні письмового повідомлення про перевірку комерційного ВОГ та/або на дату, визначену у плані-графіку його перевірок, споживач (суміжний суб’єкт ринку природного газу) повинен здійснити відповідні заходи щодо забезпечення доступу представникам Оператора ГРМ (іншого суміжного суб’єкта природного газу) до комерційного ВОГ та/або бути присутнім під час проведення його перевірки у визначений у повідомленні/плані-графіку час.

Я, Петров Іван Олегович, не отримував письмове повідомлення про перевірку комерційного ВОГ. Мені зателефонувала невідома особа із Відділу лабораторних вимірів, не представлялась, та погрожуючи відмиканням мене від газорозподільчої системи у разі незабезпечення доступу представникам ПАТ «Харківміськгаз» (Оператора ГРМ) до комерційного ВОГ, назвала дату та орієнтовний час (з 10.00 год. до 15.00 год ) очікування на інженерів та слюсаря.

Оператор ГРМ (ПАТ «Харківміськгаз») в особі інженера ПАТ «Харківміськгаз» Сидорова А.А., інженера ПАТ «Харківміськгаз» Носова Д.В. при проведенні контрольного огляду вузла обліку газу оглядали комерційний ВОГ та його складові на предмет відсутності ознак пошкодження ЗВТ, пошкодження пломб, несанкціонованого втручання в ЗВТ, несанкціонованого газопроводу та/або несанкціонованого підключення газових приладів.

Під час перевірки комерційного ВОГ представники Оператора ГРМ (ПАТ «Харківміськгаз») вказали мені на ознаки порушення, а саме підозра на наявність ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та на місці перевірки склали:

1. Акт про порушення № 0000 від 00.00.2018 (Додаток 1) згідно Додатку 16 до Кодексу ГРМ про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу лічильнику газу ??? G-4, зав. № 000000, пок. 000000 куб.м. та сумнів про справжність (автентичність; оригіна́льність; істинність) пломби заводу виробника (заводу газового виробника «???????»).

Зі складанням Акту про порушення № 0000 від 00.00.2018 я був не згоден, проте працівники ПАТ «Харківміськгаз» не надали мені можливість:
– відповідно до пп. 6, 7 гл. 9 Розділу Х, гл. 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем вимагати проведення не експертизи, а чи позачергової або експертної повірки.

!!! У разі незгоди споживача (несанкціонованого споживача) із зафіксованим в акті про порушення порушенням, яке стосується пошкодження пломб (крім факту їх відсутності або спрацювання магнітного індикатора), пошкодження ЗВТ/лічильника газу (крім явних ознак навмисного в них втручання), він може вимагати проведення їх експертизи чи позачергової або експертної повірки у порядку, визначеному цим Кодексом – п. 6 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.

Якщо під час перевірки комерційного ВОГ (за умови відсутності ознак порушень, передбачених розділом ХІ цього Кодексу) між сторонами виникає сумнів щодо результатів вимірювання об’єму природного газу та/або метрологічних характеристик комерційного ВОГ чи його складових, за домовленістю сторін або за ініціативою однієї зі сторін – Оператора ГРМ чи споживача може бути ініційована їх позачергова чи експертна повірка у порядку, визначеному цим розділом. При цьому в акті обстеження/акті контрольного огляду вузла обліку (або в акті про порушення) Оператор ГРМ має зазначити про проведення певних дій щодо позачергової чи експертної повірки комерційного ВОГ чи його складових – п. 6 гл. 9 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем.

При виявленні ознак пошкодження ЗВТ (лічильника газу) за умови відсутності ознак несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ за ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб’єкта ринку природного газу) може бути ініційована його позачергова чи експертна повірка у порядку, визначеному цим розділом – п. 7 гл. 9 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем.

2. Акт № 0000 від 00.00.2018 про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу лічильнику газу ??? G-4, зав. № 000000, пок. 000000 куб.м. та сумнів про справжність (автентичність; оригіна́льність; істинність) пломби заводу виробника (заводу газового виробника «??????»)
згідно Додатку 1 до п. 3.2.2 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України 27.12.2005 № 619.

3. Протокол № 0000 о/р 000000000 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 00.00.2018 р. (Додаток 2) на 00.00.2018 року об 9 год. 20 хв. по пр-ту Гагаріна, 172а у приміщенні сервісного центру з ремонту та повірки газових лічильників ПАТ «Харківміськгаз», 1 поверх, каб. № 8,

на якому зазначено, форма бланку ПРОТОКОЛУ про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи затверджена Наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 № 619.

При зверненні до Наказу Міністерства палива та енергетики України від 27.12.2005 № 619 «Про затвердження Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті», зокрема до Додатку 2 до п. 3.2.5 (Додаток 3) виявляється, що назва цього документу АКТ.

При зверненні до п. 1 гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем виявляється, що представник Оператора ГРМ

складає протокол щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу,

а не Протокол про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи,

який насправді є Додатком 2 до п. 3.2.5 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті та має назву АКТ № __________
про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи
.

Отже, ПАТ «Харківміськгаз» в особі в особі інженера ПАТ «Харківміськгаз» Сидорова А.А., інженера ПАТ «Харківміськгаз» Носова Д.В., що є службовими особами,
видав завідомо неправдивий офіційний документ, який взагалі сьогодні не існує, законодавчо не встановлений, про направлення мого газового лічильника на експертизу, що тягне за собою
по-перше, відсутність для мене на той час відповідальності за доставку ЗВТ та/або пломби на експертизу;
по-друге, кримінальну відповідальність за ст. 366 Кримінального кодексу України, а саме:

Стаття 366. Службове підроблення

1. Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів –
караються штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ІІ. 00.00.2018 року об 9 год. 20 хв. по пр-ту Гагаріна, 172а у приміщенні сервісного центру з ремонту та повірки газових лічильників ПАТ «Харківміськгаз», 1 поверх, каб. № 8 була проведена експертиза лічильнику газу ??? G-4, зав. № 000000, пок. 000000 куб.м. за моєї присутності у наступному складі комісії:

  1. Начальник відділу лабораторних вимірів Бур’ян Д.С.
  2. Інженер з метрології Сипачевський Д.П.
  3. Адвокат АО «Правовий альянс» Чикаліна Г.В.
  4. Інженер з метрології Пильнєва О.Ю.
  5. Фахівець відділу безпеки Федоров М.В.
  6. Представник ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Соболевська С.В.

Проведення експертизи проводилося із порушенням чинного законодавства.

1. Відсутність у голови комісії Бур’яна Д.С. наступних документів відповідно до п. 4 гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем:
Оригіналу листа від виробника за підписом керівника, завірений печаткою (за наявності), в якому чітко зазначені уповноважені від виробника (заводу газового виробника «?????») особи для участі в експертизі лічильнику газу ??? G-4 та їх кваліфікація.

На момент проведення експертизи лічильника газу ??? G-4 жоден член комісії не мав повноважень проводити таку експертизу.

Комісія була уповноважена проводити лише позачергову повірку лічильника газу.

2. Не надання можливості мені як споживачу газу в конкретному випадку додатково залучити представників виробника ЗВТ чи виробника пломби (заводу газового виробника «ГАЗДЕВАЙС») відповідно до п. 4 гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем.

Оскільки у представника ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» С.В. Соболевської відсутні будь-які офіційні документи, що підтверджують уповноваження від виробника (заводу газового виробника «????») для участі в експертизі лічильнику газу ??? G-4 та її кваліфікацію.

3. Не надання можливості мені як споживачу газу призначити додаткову експертизу пломби чи ЗВТ в частині дослідження матеріалів, речовин, з яких виготовлений ЗВТ чи пломба, відповідними органами та установами, передбаченими законодавством відповідно до п. 8 гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем.

Оскільки у представника ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» С.В. Соболевської відсутні будь-які офіційні документи, що підтверджують уповноваження від виробника (заводу газового виробника «????») для участі в експертизі лічильнику газу ??? G-4 та її кваліфікацію.

4. ПОРУШЕННЯ п. 3.3.3.3 Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України 27.12.2005 № 619, а саме:

після виконання робіт, зазначених у п.п. 3.3.3.1 та 3.3.3.2 цього положення, проводиться його позачергова повірка згідно з ДСТУ 2708-99 “МЕТРОЛОГІЯ. ПОВІРКА ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ”.

Вимогу провести позачергову повірку лічильнику газу ???? G-4, зав.№ 00000, пок. 00000 куб.м. було ВІДХИЛЕНО,

що підтверджує АКТ № 00000Е експертизи лічильника газу від 00.00.2018 р. (Додаток 5), в якому у графах щодо результатів позачергової повірки (втрата тиску, герметичність, похибка лічильника за об’ємної витрати Qmin, покази лічильника газу після повірки) стоять прочерки.

5. Незаконне видання Довідки про непридатність законодавчо регульованого засобу вимірюваної техніки № 0000000 ЦСБ 00000 Е від 00.00.2018 (Додаток 6) представником ДП «УКРМЕТРТЕСТСТАНДАРТ» Соболевською С.В., яка має бути результатом проведення позачергової повірки газового лічильника,

проте позачергова повірка газового лічильника згідно з ДСТУ 2708-99 “МЕТРОЛОГІЯ. ПОВІРКА ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ” після проведення експертизи не проводилася.

Стаття 366. Службове підроблення Кримінального кодексу України
1. Складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів –
караються штрафом до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Стаття 367. Службова недбалість Кримінального кодексу України
1. Службова недбалість, тобто невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб, –
карається штрафом від двохсот п’ятдесяти до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

6. Не коректний висновок комісії – Втручання в газовий лічильник.

Адже за результатами зовнішнього огляду лічильника газу:

1.1. Цілісність заводської пломби та повірчого тавра ___Пломба не відповідає зразку заводу виробника. Обтиснута слабо____

1.2. Цілісність відлікового механізму _______Цілий________________
1.3. Механічні пошкодження та інше ________Не має______________

Питання:

На підставі чого робиться висновокПломба не відповідає зразку заводу виробника. Обтиснута слабо,
якщо на момент проведення експертизи лічильника газу NPM G-4 жоден член комісії не мав повноважень проводити таку експертизу?

висновки комісії можуть бути про:
– непридатність лічильника газу до застосування;
– неможливості проведення ремонту.

7. Не надання можливості (відсутність рекомендації комісії) споживачу газу відповідно до абз. 2 п. 3.3.4. Положення про проведення експертизи лічильників газу, установлених у споживачів і призначених для обліку природного газу в побуті, затвердженого Наказом Міністерства палива та енергетики України 27.12.2005 № 619,
проведення ремонту лічильника газу.

У зв’язку із моєю незгодою із висновком комісії, лічильник газу ??? G-4, зав. № 00000 був повірений у ДП «Харківстандартметрологія» (вул. Мироносицька, 36, м. Харків, 61002, Україна) (Додаток 7), в результаті чого мені було видано:

1. Свідоцтво про повірку законодавчо врегульованого засобу вимірювальної техніки № Л/5409 від 08.06.2018 чинне до 08.06.2026 р. ДП «Харківстандартметрологія» (вул. Мироносицька, 36, м. Харків, 61002, Україна) (Додаток 7).
2. Акт № 274 перевірки метрологічних характеристик побутового лічильника газу (ПЛГ) від 08.06.2018 з висновком придатний (Додаток 7).
3. Гарантійний талон № Л/5409 ФОП Ліненко О.Є., м. Харків (Додаток 7).
4. Декларація про невтручання від 11.06.2018 р. (Додаток 7).

8. Акт про порушення № 000 від 00.00.2018 (Додаток 1) згідно Додатку 16 до Кодексу ГРМ про підозру у несанкціонованому втручанні в роботу лічильнику газу ??? G-4, зав. № 00000 та сумнів про справжність (автентичність; оригіна́льність; істинність) пломби заводу виробника (заводу газового виробника «?????») не було розглянуто комісією ПАТ «Хірківміськгаз», комісія не визначала правомірність Акту про порушення № 0000 від 00.00.2018.

Порушення
Акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення – п. 8 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.

10. Оскільки розгляду акта про порушення № 000 від 00.00.2018 (Додаток 1) на засіданні комісії ПАТ «Хірківміськгаз» не було, відповідно не було прийнято наступних можливих рішень – про задоволення (повністю або частково) акта про порушення № 0000 від 00.00.2018, або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення № 0000 від 00.00.2018.

Порушення
За результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії може бути прийнято рішення про його задоволення (повністю або частково), або необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення – п. 11 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.

11. Акт про порушення комісією ПАТ «Хірківміськгаз» можна сказати було задоволено, ПРОТЕ не було складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об’єму та обсягу природного газу і його вартості.

Порушення
При задоволенні комісією акта про порушення складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об’єму та обсягу природного газу і його вартості – п. 11 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.

12. Мені не було видано до сплати вартість необлікованого (донарахованого) об’єму природного газу, яка пред’являється в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

Порушення
Вартість необлікованого (донарахованого) об’єму природного газу, яка пред’являється до сплати споживачу (несанкціонованому споживачу) в результаті задоволення акта про порушення, зазначається в окремому платіжному рахунку Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі – п. 12 гл. 5 Розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем.

9. Хочу звернути увагу, що 00.00.2006 р. працівниками ПАТ «Харківміськгаз» було встановлено газовий лічильник ????? G-4, зав. № 0000.

Згідно Паспорту газового лічильника ????? G-4 міжповірочний інтервал становить 8 (вісім) років.
Відповідно до

  1. ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» суб’єкти господарювання (ПАТ «Харківміськгаз») зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.
  2. ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання (ПАТ «Харківміськгаз»).
  3. Главу 8 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем для належної організації періодичної повірки лічильників газу по об’єктах побутових споживачів Оператор ГРМ (ПАТ «Харківміськгаз») повинен:
    1. мати в наявності персоніфікований перелік всіх лічильників газу побутових споживачів, що знаходяться на ліцензованій території Оператора ГРМ;
    2. забезпечити належний моніторинг термінів спливу міжповірочного інтервалу для складання графіка проведення періодичної повірки лічильників;
    3. забезпечити періодичну повірку лічильника протягом міжповірочного інтервалу.

Мій газовий лічильник ????? G-4, зав. № 0000 не проходив повірку на протязі 12 років, тобто строк повірки ЗВТ построчено ПАТ «Харківміськгаз».

Підводячи підсумок, ХОЧУ ЗАЗНАЧИТИ, що службові особи ПАТ «Харківміськгаз» неправомірно провели експертизу газового лічильника, позачергову повірку лічильника газу взагалі не проводили, неправомірно визнали мій лічильник газу непридатним, ВИМАГАЮТЬ придбати новий лічильник газу за власний рахунок в ПАТ «Харківміськгаз».

На підставі викладеного,

ПРОШУ:

  1. Провести необхідні заходи щодо перевірки правомірності складання документів ПАТ «Харківміськгаз» (Оператор ГРМ), зокрема:

    Протоколу № 0000 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 00.00.2018 р. на 00.00.2018 року.

  2. Провести необхідні заходи щодо перевірки правомірності направлення мого газового лічильника ????? G-4, зав. № 0000, пок. 00000 куб.м. на експертизу 00.00.2018.
  3. Провести необхідні заходи щодо проведення належної повірки мого газового лічильника ????? G-4, зав. № 0000, пок. 00000 куб.м., за наслідками якої у разі позитивного результату

    провести необхідні заходи щодо встановлення замість лічильника газу обмінного фонду МОГО ГАЗОВОГО ЛІЧИЛЬНИКА NPM G-4, зав. № 1963784.

  4. Відшкодувати збитки у розмірі 1 428 грн, 70 коп., що включають за відшкодування вартості експертизи лічильника за договором № 0000Е від 00.00.2018, який я не з ким не підписувала, у сумі 1203 грн. 66 коп. (сплачено 00.00.2018, послуги банку 3 грн.) та за установку лічильника 225 грн. 04 коп. (сплачено 00.00.2018)
    шляхом переведення коштів на мій особистий рахунок 1310297596.
  5. Витребувати всі необхідні документи для перевірок:
    • Протокол № 0000 про демонтаж лічильника газу для проведення експертизи від 00.00.2018 р. на 00.00.2018 року.
    • Офіційний лист ПАТ «Харківміськгаз» (Оператор ГРМ) із запрошенням для участі на постійній основі у складі комісії по одному уповноваженому представнику від метрологічної організації та територіального органу Регулятора відповідно до гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем.
    • Наказ «Харківміськгаз» (Оператор ГРМ), яким затверджено остаточний склад комісії з проведення експертизи ЗВТ та пломб відповідно до ч. 4 розділу Х Кодексу газорозподільних систем, що проводила експертизу газового лічильника 00.00.2018 року об 9 год. 20 хв. по пр-ту Гагаріна, 172а у приміщенні сервісного центру з ремонту та повірки газових лічильників ПАТ «Харківміськгаз», 1 поверх, каб. № 9.
    • Оригінал листа від виробника за підписом керівника, завірений печаткою (за наявності), в якому чітко зазначені уповноважені від виробника (заводу газового виробника «????») особи для участі в експертизі лічильнику газу ??? G-4 та їх кваліфікація відповідно до гл. 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем.
    • Витяг з журналу реєстрації актів про виявлені порушення, демонтаж та експертизу лічильника газу, який веде газопостачальна (газотранспортна) організація.
    • Витяг з журналу реєстрації актів про виявлені порушення, демонтаж та експертизу лічильника газу щодо внесення відомостей про АКТ № 0000Е експертизи лічильника газу від 00.00.2018 р.
    • Договір № 000Е від 00.00.2018, згідно якого мені була виписана квитанція на оплату.
    • Відеозапис проведення експертизи 00.00.2018р.

  6. Притягнути до юридичної відповідальності працівників ПАТ «Харківміськгаз», які порушили мої законні права та завдали мені моральних збитків.

Додатки:
1.
2.
3.

00.00.18
І.О. Петров

Приклад скарги 2

Голові НКРЕКП
КРИВЕНКО Оксані Олександрівні
вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057
тел. (44) 277-30-01

Петрова Івана Олеговича,
вул. Лісна, 3, кв. 8,
м. Харків, 61000
Ел. адреса: petrov@gmail.com
Тел. 097 000 00 00

СКАРГА
щодо пропущення строків проведення повірки ЗВТ

00.00.2006 р. працівниками ПАТ «Харківміськгаз» було встановлено газовий лічильник ????? G-4, зав. № 0000.

Згідно Паспорту газового лічильника ????? G-4 міжповірочний інтервал становить 8 (вісім) років.

Відповідно до

  1. ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» суб’єкти господарювання (ПАТ «Харківміськгаз») зобов’язані своєчасно з дотриманням встановлених міжповірочних інтервалів подавати законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, на періодичну повірку.
  2. ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну енергію і газ), що є власністю фізичних осіб, спільною власністю співвласників багатоквартирного будинку, покладається на суб’єктів господарювання, що надають послуги з електро- і газопостачання (ПАТ «Харківміськгаз»).
  3. Главу 8 Розділу Х Кодексу газорозподільних систем для належної організації періодичної повірки лічильників газу по об’єктах побутових споживачів Оператор ГРМ (ПАТ «Харківміськгаз») повинен:
    1. мати в наявності персоніфікований перелік всіх лічильників газу побутових споживачів, що знаходяться на ліцензованій території Оператора ГРМ;
    2. забезпечити належний моніторинг термінів спливу міжповірочного інтервалу для складання графіка проведення періодичної повірки лічильників;
    3. забезпечити періодичну повірку лічильника протягом міжповірочного інтервалу.

Мій газовий лічильник ????? G-4, зав. № 0000 не проходив повірку на протязі 12 років, тобто строк повірки ЗВТ построчено ПАТ «Харківміськгаз».

У зв’язку із викладеним,

ПРОШУ:

1. Вжити необхідних заходів щодо притягнення працівників ПАТ «Харківміськгаз», відповідальних за проведенням повірки лічильника протягом міжповірочного інтервалу до відповідальності.
2. Надіслати відповідь з результатами вжитих заходів на адресу: …у встановлений Законом України «Про звернення громадян» строк.

00.00.18
І.О. Петров
Стаття 55 Конституції України

Права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.

Кожен має право звертатися за захистом своїх прав до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Кожному гарантується право звернутись із конституційною скаргою до Конституційного Суду України з підстав, установлених цією Конституцією, та у порядку, визначеному законом.

Кожен має право після використання всіх національних засобів юридичного захисту звертатися за захистом своїх прав і свобод до відповідних міжнародних судових установ чи до відповідних органів міжнародних організацій, членом або учасником яких є Україна.

Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Відповідно до чинного законодавства кожен може звернутися до суду із позовною заявою.

Інші статті про ПАТ «Харківміськгаз»
comments powered by HyperComments