Грошове стягнення із прокурора!

9 травня районний суд міста Полтава наклав грошове стягнення з «потерпілого». Він має віддати на користь держави 3028 гривень власних заощаджень.

Так трапилося, що «потерпілий» є прокурором. Знайомтеся – Ковальов Денис Вікторович. Ще в березні 2016 року він узяв участь у фальсифікації кримінального провадження, недолуго зліпленого Харківською обласною прокуратурою на замовлення прокуратури луганської.

Шість років справа про начебто «побиття» луганського прокурора Ковальова розглядалася Червонозаводським районним судом у Харкові. А в 2022 році передана до Полтави.

За цей час суддею Вікторією Москаленко було призначено 23 засідання. «Потерпілий» Ковальов не з’явився на 22 (!) з них. При цьому жодного разу не надав суду будь-яку інформацію про причину своєї відсутності.

Ви правильно зрозуміли! Ідеться про прокурора, який зобов’язаний забезпечувати законність. А як він може її забезпечувати, коли сам грубо порушує законодавство й абсолютно ігнорує рішення судової гілки влади?!

Терпіння судді Москаленко урвалося й вона задовольнила клопотання про накладення на «потерпілого» грошового стягнення. Наступне засідання призначене на 18 червня.

Давайте спробуємо здогадатися, що цей «вартовий закону» буде робити в призначений день? Він обов’язково з’явиться в режимі відеоконференції й жалюгідно розповідатиме про неабияку зайнятість 9 травня. А може ще й документ надасть, що ніяк не міг у цей час відвідати судове засідання. Але як можна буде пояснити ще 21 неявку до суду без поважних причин, невідомо!

У будь-якому випадку, навіть коли суд скасує це рішення, така практика є добрим знаком. У Червонозаводському суді Харкова про таке навіть мріяти не доводилося!..