Що важливо знати споживачу газу в Україні (Частина 4)

СХЕМА ПРАЦІВНИКІВ ПАТ «ХАРКІВМІСЬКГАЗ» ЩОДО

«ХВИЛІ» ЗАМІНИ СТАРИХ ГАЗОВИХ ЛІЧИЛЬНИКІВ НА НОВІ ПІД КЕРІВНИЦТВОМ ПАТ «Харківміськгаз»

1. У більшості випадків працівники ПАТ «Харківміськгаз» пропускають строки проведення повірки ЗВТ.

2. Оскільки повірка ЗВТ є безкоштовною для споживачів газу, тобто проводиться за рахунок ПАТ «Харківміськгаз», працівники ПАТ «Харківміськгаз» без письмового попередження споживачів газу про здійснення таких заходів, як контрольне зняття показань ЗВТ, контрольний огляд вузла обліку, проведення повірки ЗВТ лише «по дзвінку» з мобільного телефона, роблять все можливе для того, щоб знайти будь-яке порушення, яке тягне за собою проведення всіх заходів працівниками ПАТ «Харківміськгаз» за рахунок споживачів газу.

3. При проведенні контрольного огляду вузла обліку працівниками ПАТ «Харківміськгаз» знаходиться будь-яке порушення, в наслідок чого оформлюються документи та ЗВТ направляється на експертизу.

4. Комісія ПАТ «Харківміськгаз» за результатами експертизи складає Акт експертизи, Довідку про непридатність ЗВТ, виписує квитанції для сплати коштів за експертизу.

Комісія ПАТ «Харківміськгаз» не проводить процедуру розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, внаслідок чого не визначає його правомірність та не приймає щодо них відповідне рішення
– про задоволення (повністю або частково) акта про порушення, або
– необхідність додаткового обстеження чи перевірки, або
– додаткових пояснень тощо, або скасування акта про порушення.

Комісія ПАТ «Харківміськгаз» умовно задовольняє акт про порушення та через певний час складається акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об’єму та обсягу природного газу і його вартості та окремий платіжний рахунок Оператора ГРМ, який надається під особистий підпис споживача (несанкціонованого споживача) або надсилається йому рекомендованим поштовим відправленням разом із супровідним листом, що оформлюється у довільній формі.

При цьому при розрахунку необлікованого (донарахованого) об’єму природного газу має бути віднятий об’єм природного газу, фактично сплачений споживачем протягом періоду порушення, ПРОТЕ цього не робиться. Споживач газу має відшкодувати ПАТ «Харківміськгаз» кошти у розмірі, що розраховується наступним чином: кількість кубів газу, помножене на кількість кубів площі помешкання споживача газу, помножене на шість місяців.

5. Комісія ПАТ «Харківміськгаз» рекомендує параметри ЗВТ, який необхідно придбати та монтувати споживачу газу протягом двох місяців.

6. Після придбання нового ЗВТ споживачу газу потрібно здійснити вхідний контроль нового ЗВТ та сплатити квитанцію за монтаж нового ЗВТ.

Як діяти у цьому або інших випадках, в яких ПАТ «Харківміськгаз» порушує ваші права, читайте у статті: Що робити, якщо ПАТ «Харківміськгаз» порушує Ваші права?

Що важливо знати споживачу газу в Україні