Театральна вистава на судовому засіданні

Виснажені, замучені тортурами СБУ підозрювані

Під час судового засідання здорові на вигляд молодики з накачаними біцепсами, ледве стояли на ногах


Громадські засідателі проекту «Справедливий суд в черговий раз відвідали судове засідання по справі харківських терористів, яких звинувачують у теракті 22 лютого 2015 року біля Палацу спорту (м. Харків). Після тривалої перерви слухання у справі продовжено. Якщо суд доведе провину підсудних, вони повинні отримати довічний термін ув’язнення.

Складається враження, що до вироку ще дуже далеко, судова справа просувається дуже повільно.У залі суду продовжуються театральні вистави для представників ОБСЄ та засобів масової інформації, які запрошені на засідання стороною захисту. Майстерність акторів зростає з кожним засіданням. Представники громадськості, наші засідателі обурені неповагою до них і прокурора, яку відверто демонструють підсудні. Вони наполегливо повторюють, як «Отче наш», міфічні, завчені ними на пам’ять, історії про тортури в підвалах СБУ та свою невинуватість. Вони здається і самі вже повірили в ці байки.

На початку засідання 26.07.2017 підозрювані були надто збентежені, не знаходили собі місця в клітці. Складалось враження, що вони щось очікують. Мабуть вони сподівались, що ось-ось в них за спинами виростуть ангельські крильця, всі прозріють і визнають їх – ангелами.

Засідання розпочалось з безглуздих заяв підозрюваних і не менш безглуздих клопотань адвоката Шадріна, який старанно затягує процес таким чином, захищаючи людей, які привели війну в нашу країну. Під час судового засідання здорові на вигляд молодики з накачаними біцепсами, ледве стояли на ногах. Іноді здавалося, що вони зараз втратять «свідомість». Підсудні наполегливо вимагали виконання всіх правових норм передбачених законодавством України, проти якої вони вчинили свій теракт.

Хворобливий вигляд у підозрюваних зникав відразу, після оголошення перерви. Так працює тактика захисту розроблена адвокатами підозрюваних. Вона спрямована на суттєве затягування процесу і розраховує на втрату громадської цікавості.

Суддя Горпинич О.В., в черговий раз, на нашу думку, демонструє толерантність та надзвичайну терпимість до дій адвокатів по затягуванню справи. У нас викликала занепокоєння фраза судді, про те, що доля вироку у справі невідома нікому. Означає це лише одне – судді бояться зайняти більш жорстку позицію і прийняти будь-яке рішення. Тактика обрана ними 100%-во відповідає висловлюванню: «Солдат спить, а служба іде». Таким чином, розгляд справи, а іншими словами театралізовані вистави для публіки, ще триватимуть.

Наступне засідання відбудеться у районному Фрунзенському суді м. Харкова, вул. Б. Хмельницького 32/38–1 серпня об 11.30.
Попередні записи по цій темі