Як в Харкові їздити за законними тарифами

25 березня 2019 міськрада програла ХАЦикам апеляції стосовно підвищення харківських тарифів на метро до 8 і на трамвай-тролейбус до 6 грн. Тобто минулі ціни – 5 і 4 грн – стали ще законнішими (якщо можна так виразитися). І, очікувано, що міськрада рішення суду продовжує ігнорувати.

Кому подобається – може їздити і за незаконними тарифами. Тільки при цьому треба розуміти, що за такої покірності ми через місяць можемо їздити по 15, через два – по 50 грн, і так далі. Апетити нашої влади безкінечні, а якщо люди мовчать – чому б їх і не доїти?

Мене таке не задовольняє – доки будемо підкорятися незаконним рішенням, доти будуть на нас їздити. Добре, що є кому за наші права судитися – але намагання Харківського антикорупційного центру треба підтримувати. Не всі можуть відвідувати судові засідання, але майже кожний може не підкорятися незаконним рішенням міськради.

І тут – дивіться відео – можу зробити декілька порад:

 1. Приготуйте, відповідно, 5 або 4 гривні без решти.
 2. Вимагайте прийняти оплату за законним тарифом! – у нас судові рішення обов’язкові для виконання усіма, і не ваша проблема, що метрополітен не перепрограмував свої автомати для законної оплати проїзду, а кондуктори в трамваях продають квитки «по 6».

  Відразу відмічу – ані робітники метрополітену, ані кондуктори не винні в цій ситуації, вони стали заложниками нашої влади. Своєрідна професійна шкода, якщо працюєш на харківському комунальному підприємстві. Але, знов-таки, це їх професійна шкода – на інших роботах також є і свої переваги, і свої недоліки – ці люди з своїх міркувань обрали цю роботу. Тоді мають терпіти і шкоду від неї.

 3. В метро все знімайте! Всі розмови про те, що там знімати неможна для даного випадку – тільки розмови, адже Ви фіксуєте правопорушення, яке здійснюється метрополітеном проти Вас, а свої права ви можете захищати (що, до речі, і підтверджує моє відео – поліцейський зупиняти ані мене, ані зйомку не став).
 4. Про зйомку у метро читайте у статті: Знімати чи не знімати? Правові питання щодо зйомки

  Тут є один нюанс – Ви обов’язково маєте заплатити за проїзд. В метро гроші можна покласти на конторку черговій, в трамваї чи тролейбусі їх прийдеться віддавати без квитка кондукторові, який навряд чи звітуватиме про них… Тому якщо його при цьому знімати, він гроші просто не візьме. А оплатити проїзд Ви повинні…

 5. Просіть викликати поліцію. Поліцейські розуміють незаконність ситуації, і не втручаються в неї, а після їх виклику метрополітенівцям вже протиставити нема чого.
 6. В метро, коли дискусія набридне, платіть (гроші на конторку під відеозапис) і проходьте, не виключаючи відеозапису – я, за набутою практикою, захожу через вихід.
 7. Досить на нас їздити!