Суддя Аркатова не підписує свої рішення
У провадженні судді Дзержинського районного суду міста Харкова Аркатової К.В. перебувала справа № 638/296/18 за позовом Мірошниченко Д.А. до Городнича С.С. про стягнення боргу.
Вивчаючи документи по даній справі, учасники проекту звернули увагу на той факт, що в ухвалі про проведення підготовчого судового засідання від 12 квітня 2018 року по вказаній справі взагалі відсутній підпис головуючого судді.
Зазначене грубо порушує вимоги Цивільного процесуального кодексу України, а саме ч. 5 ст. 259, згідно якої ухвали суду, постановлені окремим документом, підписуються суддею (суддями) і приєднуються до справи.
Щоб читач міг сам переконатися в вищевикладеному, наводимо з матеріалів справи фото ухвали, постановленої суддею Дзержинського районного суду м. Харкова Аркатовою К.В.
Загальновідомим є той факт, що підпис посадової особи відноситься до обов’язкових реквізитів правозастосовного акта (як і будь-якого юридичного документа в цілому), з наявністю яких пов’язана юридична сила документа. Без цього обов’язкового реквізиту документ не може бути чинним і тягти за собою будь-які юридично значущі наслідки.
Про яку юридичну чинність рішення, а також його обов’язковість для інших осіб, може йти мова, якщо сама суддя, що його ухвалила, відмовляється ставити під власним рішенням свій підпис?
Втім, для тих хто стикався з так званим «правосуддям» від судді Аркатової, в описаному вище факті, звичайно ж, нічого дивного немає. Особливо, якщо врахувати, що Аркатова К.В. – це та сама суддя, яка дозволяє собі власним рішенням узаконити стягнення приміщень за борги колишнього власника з особи, яка за договором купівлі-продажу законно купила ці приміщення, а через 13 років колишній власник заборгував «Укрсоцбанку» (А ты не должен «Укрсоцбанку»?), чи ще до розгляду справи по суті позбавляє позивача сенсу у подальшому розгляді його позову (Очередной произвол судьи Аркатовой или еще пару слов о правосудии «по-новому»), – то може дійсно ці рішення не варті того, щоб освячувати їх власним підписом?
Після викладеного цілком доречним є питання, чи може суспільство сподіватись на справедливе рішення у справі щодо так званої «кооперативної схеми», яка розглядається колегією за участі знов-таки судді Аркатової? Відповідь риторична.
Хоча у цій ситуації більше цікавить відповідь на інше питання: коли ж українським платникам податків і патріотам, які сьогодні вимушені дуже часто ціною власних життів боронити незалежність України, все ж таки набридне утримувати таких суддів, як Аркатова К.В., яка до речі лише за інформацією відкритих джерел (https://2day.kh.ua/sudya-po-delu-o-kooperativnoj-sheme-kupila-avto-za-million-griven/) почувається набагато краще більшості українських платників податків.