Позовна заява про відшкодування шкоди здоров’ю завданої знищенням зелених насаджень

Хоч проект «Справедливый Суд» і співчуває автору статті, ми залишаємо право на власну думку за собою. Але ви також за наведеним зразком можете подавати у суд подібні заяви відповідно до вашої ситуації.

На підставі частини 2 статті 5 ЗУ «Про судовий збір» позовні заяви про відшкодування шкоди здоров’ю звільнені від сплати судового збору.

Позовна заява про відшкодування шкоди здоров’ю
Посадова особа місцевого самоврядування, начальник 44 ділянки КП «Жилкомсервіс» № 44 Харківської міської ради, Сопіна Олена Анатоліївна, користуючись службовим становищем, на протязі тривалого часу ініціювала та організовувала за допомогою КП «Благоустрій» масове знищення зелених насаджень та трави у межах обслуговування 44 ділянки КП «Жилкомсервіс». Вона фальшувала інформацію про стан дерев, які знаходились у санітарних зонах джерел викидів небезпечних речовин суб’єктів господарювання у Шевченківському мікрорайоні Новобаварського району м. Харкова, про існування яких у житловому мікрорайоні вона не могла не знати (Додаток 1).

Згідно інформації ГУ статистики у харківській області організація ПрАТ «Харківський коксовий завод» викидає на житловий мікрорайон отруйну речовину нервово-паралітичної дії синильну кислоту – у 2014 році було викинуто у повітря 0,905 тон, у 2015 році – 0,741 тон при знищеному Сопіною О.А. озелененні санітарної зони ( Додаток 7).

Зазначена посадова особа, користуючись службовим становищем начальника 44 дільниці КП « Жилкомсервіс», тривалий час ініціювала масове фальшування так званих «актів про аварійність» здорових та молодих дерев з метою їх знищення на прибудинкових територіях багатоквартирних будинків, озеленених на вимоги ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» не більше 35 років назад ( під час забудови Шевченківського мікрорайону у 1980-1990 роках).

Новобаварський район м. Харкова розташований на площі залягання Новожанівського родовища питної води – охоронюваного водного об’єкту загальнодержавного значення, землі площі залягання родовища знаходиться на балансі Держгеонадра України. Територія Шевченківського мікрорайону знаходиться на площі залягання родовища, забудована багатоповерховими житловими будинками, але в той же час одночасно, впритул до житлових будинків знаходяться самоправно розміщені без дозволу балансоутримувача Держгеонадра України техногенно та екологічно небезпечні суб’єкти господарювання.

На території Новобаварського району щорічно у атмосферне повітря викидається 1005 тон отруйних речовин відповідно до листа заступника голови обласної державної адміністрації Шахненка Є.Д. від 01.04.2015 року (Додаток 2).

Відповідно до інформації Головного управління статистики у Харківській області викиди забруднюючих речовин підприємств Жовтневого району у 2013 році склали 1,005 тис. т, викиди парникових газів – 159,746 тис.т.

Ця територія, згідно інформації про рівень захворюваності та смертності населення від так званих «професійних» хвороб (Додаток 5,6,8) є зоною екологічного лиха відповідно до положень статті 5 ЗУ «Про зону надзвичайної екологічної ситуації» від 13.07.2000 року № 1908-ІІІ.

Стаття 5. Підстави для оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації

Підставами для оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації є:

  • значне перевищення гранично допустимих норм показників якості навколишнього природного середовища, визначених законодавством;
  • виникнення реальної загрози життю та здоров’ю великої кількості людей або заподіяння значної матеріальної шкоди юридичним, фізичним особам чи навколишньому природному середовищу внаслідок надмірного забруднення навколишнього природного середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів;
  • негативні зміни, що сталися в навколишньому природному середовищі на значній території і які неможливо усунути без застосування надзвичайних заходів з боку держави;
  • негативні зміни, що сталися в навколишньому природному середовищі, які суттєво обмежують або виключають можливість проживання населення і провадження господарської діяльності на відповідній території;
  • значне збільшення рівня захворюваності населення внаслідок негативних змін у навколишньому природному середовищі.

Відповідно Державним санітарним правил планування та забудови населених пунктів розділу 5 пункту 3, промислові підприємства слід розташовувати на підвищених ділянках з добрим природним провітрюванням. А територія Шевченківського житлового мікрорайону є найглибшою географічною точкою міста Харкова, в якій вранку збирається і довго стоїть туман.

5.3. Промислові підприємства (вузли) слід розташовувати на підвищених ділянках з добрим природним провітрюванням, з підвітряного боку відносно сельбищної території.

Незважаючи на це правило, у цій природній низині здійснюють екологічно та техногенно небезпечну господарську діяльність перелічені нижче суб’єкти господарювання:

  1. ПРАТ «Харківський коксовий завод», вул. Карачівське шосе, 44; м.Харків – 1-й клас небезпеки;
  2. ПРАТ «Термолайф», вул. Карачівське шосе, 44; м. Харків, – 1-й клас небезпеки;
  3. Завод металевих конструкцій, вул. Селянська, 124, м. Харків;
  4. Завод «Світло шахтаря», вул. Світло шахтаря», 4/9,м. Харків;
  5. ПП «Новожанівський м’ясокомбінат», вул. Азовстальська, м. Харків;
  6. Завод « Червоний хімік», вул. Новожанова, 1, м. Харків;
  7. КБО «Диканівський», станція біологічної очистки міської каналізації, м. Харків вул. Біологічна,1,м. Харків;
  8. ТОВ «Владі», вул. Текстильна,18, м. Харків;
  9. Приладобудівний завод ім. Т.Г. Шевченка, вул. Жовтневої революції, 99 ,м. Харків;
  10. АТ «Кольормет», вул. Біологічна, 7. м. Харків;
  11. Автостоянка підприємства «Афганвет» Харківської міської громадської організації із соціального та правового захисту інвалідів Афганістану «ВЕТАФГАН» на 220 машиномісць ( площею 5552 кв.м), розташована на прибудинковій території б. 108, вул. Москалівської, м. Харків, юридична адреса : м. Харків, вул. Червонопрапорна,7/9;
  12. АЗС № 07/2 ТОВ «Сокар Петролеум», вул. Москалівська, 131 А, м. Харків;
  13. Котельня КП «Харківські теплові мережі» по вул. Валерьянівській, 113, м. Харків Головне підприємство : м. Харків, вул. Різдвяна, 11;
  14. Котельня КП «Харківські теплові мережі» по вул. Москалівській,22в, м. Харків, головне підприємство : м. Харків, вул. Різдвяна, 11;
  15. Котельня КП «Харківські теплові мережі»: Харків, вул.Москалівська, 36, головне підприємство : м.Харків, вул. Різдвяна, 11;
  16. Котельня КП «ХТМ» по вул. Москалівська, 59, головне підприємство: м.Харків, вул. Різдвяна, 11;
  17. Котельня КП «ХТМ» по вул. Москалівська, 92, головне підприємство: м. Харків, вул. Різдвяна, 11;
  18. Котельня КП «ХТМ» по вул. Москалівська, 99, головне підприємство: м. Харків, вул. Різдвяна, 11;
  19. Котельня КП «ХТМ» по вул. Світланівській, 23а, головне підприємство : м.Харків, вул. Різдвяна, 11;
  20. Склад ПММ Комунального АТП-2022, вул. Москалівська,199 А;
  21. КП Жовтневе трамвайне депо, адреса: вул. Москалівська, 199 А,м. Харків;
  22. Харківська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини, м. Харків, вул. Москалівська, б.148;
  23. ТОВ «Завод Еластомер» м. Харків, пров. Новомирський,17;
  24. ТОВ «НВО» «ЮБІСІ ПРОМО» м. Харків, вул. Селянська, 110;
  25. ТОВ «Міцар», вул. Текстильна, 2, м. Харків (варять пластилін);
  26. ТОВ «Аврора» ТРК» м. Харків, вул. Ак. Богомольця,1а;
  27. ПП «Сидор-інвест», м. Харків,вул. Москалівська, 167;
  28. ТОВ «Корпорація світ», м. Харків, вул. Москалівська, 167;
  29. ТОВ «Діаст», м. Харків, вул. Москалівська, 167;
  30. ТОВ «ВЕСТ», М. Харків, вул. Москалівська, 167;
  31. ФОП Кіяшко Я.Б, м. Харків, вул. Москалівська, 167;
  32. ФОП Давидов Л.І. м. Харків, вул. Москалівська, 167;
  33. ТОВ ВФ «Харнеткам», м. Харків, пров Монгольский, 6;
  34. ФОП Толстой О.В., м. Харків, пров. Монгольский,6;
  35. ТОВ фірма «АРТ ЛЕН», м. Харків, пров. Монгольский,6;
  36. ТОВ ВКП «Нордік», вул. Текстильна,4а, м. Харків;
  37. ТОВ «Скандіма», вул. Текстильна, 4а, м. Харків;
  38. ТОВ «ПОИСК», вул. Текстильна, 4а, м. Харків.

Відповідно до вимог ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» від 18 грудня 2017 року N 2707-XI (розділ IV стаття 24) перелічені вище об’єкти повинні мати нормативну санітарну зону.

Стаття 24. Санітарно-захисні зони
З метою забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини в районах житлової забудови, масового відпочинку і оздоровлення населення при визначенні місць розміщення нових, реконструкції діючих підприємств та інших об’єктів, які впливають або можуть впливати на стан атмосферного повітря, встановлюються санітарно-захисні зони.

Відповідно до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” (4004-12) затверджені Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів (z0379-96).

Відповідно до Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення” (4004-12) Н А К А З У Ю:

1. Затвердити Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів, що додаються (розроблені вперше).
2. Всім міністерствам та відомствам, керівникам державних, кооперативних, колективних та приватних підприємств, організацій та установ незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності, а також посадовим особам та громадянам України, інвесторам-громадянам інших держав прийняти указані правила до
керівництва та виконання…
Головний державний санітарний лікар України, перший заступник Міністра В.Ф.Марієвський

Відповідно розділу 5 пункту 13 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів (z0379-96) санітарні-захисні зони повинні бути належним чином озелені.

5.13. Мінімальна площа озеленення санітарно-захисної зони в залежності від ширини зони повинна складати: до 300 м – 60%, від 300 до 1000 м – 50%, понад 1000 м – 40%.
З боку сельбищної території необхідно передбачати смугу дерево-чагарникових насаджень шириною не менше 50 м, а при ширині зони до 100 м – не менше 20 м.

Відповідач Сопіна О.А. порушила вимоги закону, ініціюючи вирубування зелених насаджень у санітарно-захисних зонах екологічно небезпечних підприємств у житловому мікрорайоні Шевченківський.

Окрім перелічених вище суб’єктів господарювання, які господарською діяльністю впливають на екологічний стан Шевченківського мікрорайону, громадянка Сопіна О.А., користуючись службовим становищем керівника 44 ділянки КП «Жилкомсервіс» на задоволення приватного інтересу, дозволила приватним особам розмістити на дитячому та спортивному майданчику загального двору житлових будинків Москалівська, №0, №0, №0 та житлових будинків по вул. Академіка Богомольця, №0, №0 приватні гаражі у кількості 7 незаконних споруд.

На прибудинковій території житлових будинків розміщені МАФи. Податок на землю або орендну плату за землю під гаражами та МАФами користувачі землі у комерційній діяльності не сплачують, посадова особа КП «Жилкомсервісу» Сопіна О.А. приховала від ДФС у Харкіській області інформацію про використання землі прибудинкових територій житлових будинків суб’єктами господарювання, що привело до несплати податку на землю або орендної плати за земельну ділянку до державного бюджету.

Згідно з договором про надання житлово-комунальних послуг КП «Жилкомсервіс» відповідає за санітарно-технічне обслуговування прибудинкової території (Додаток 9).

Наказом Мінздраву України від 31.08.2009 року № 653 були внесені поправки до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених Наказом від 19.06.1996 року № 173 щодо озеленення дворових територій мікрорайонів, двори повинні бути озеленені за вимогами державних стандартів, норм та правил, а також нормативно-правових актів у сфері містобудування, розміром не менше площі смуги зелених насаджень шириною 5 метрів по периметру житлового будинку або відповідної площі озеленення на вільній площі двору. Дитячі майданчики повинні бути відокремлені по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3-х метрів.

Щодо жодного багатоповерхового будинку на території обслуговування ділянкою 44 КП «Жилкомсервісу» ця санітарна норма посадовою особою КП «Жилкомсервіс» громадянкою Сопіною О.А. не дотримана. КП «Жилкомсервіс» знищило дерева, висаджені на вимоги ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» та нових дерев згідно з Державних санітарними правила планування та забудови населених пунктів не висаджується і не доглядається. Тобто, здійснюючи санітарно-технічне обслуговування прибудинкової території, яке є предметом договору з КП «Жилкомсервіс», воно порушує Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів.

4.10. Дворові території мікрорайонів повинні бути озеленені відповідно до вимог державних стандартів, норм і правил, а також нормативно-правових актів у сфері містобудування, але не менше ніж площа смуги зелених насаджень шириною 5 м по периметру житлового будинку або відповідної площі озеленення на вільній від забудови території подвір’я, та забезпечувати різні види відпочинку та занять всіх груп населення, в тому числі майданчики для
– ігор дітей дошкільного і молодшого шкільного віку розміром не менше 0,7 кв.м/люд., які слід розміщувати на рівні землі території подвір’я на відстані не менше 12 м від вікон житлових і громадських будівель, внутрішньоквартальних проїздів та на відстані не менше 20 м від місць розміщення сміттєзбірників, короткочасних стоянок автотранспорту та відокремлювати по периметру смугою зелених насаджень шириною не менше 3 м;

Відповідно до таблиці 5.1 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», норма загальноміських насаджень у містах складає 11 квадратних метрів на людину. Відповідно примітки 1 до таблиці 5.1 ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», у містах з теплоелектроцентралями і котельними, підприємствами хімічної, металургійної, нафтопереробної промисловості I класу санітарної шкідливості рівень озеленення території забудови слід збільшувати не менше як на 15%.

Стосовно озеленення двора будинків вул. Москалівська №0, №0,№0 та вул. Богомольця №0,№0 площа загальноміських насаджень із урахуванням екологічного навантаження від суб’єктів, зазначених вище, повинна складати за встановленими нормами не менше 29 000 квадратних метрів для безпечного проживання населення. Натомість громадянка Сопіна О.А. вирізала останні дерева.

Таблиця 5.1
Озеленені території загального користування у межах міста Групи міст за кількістю населення, тис.чол. Площа озеленених територій, кв.м/чол.
Полісся, Прикарпаття, Закарпаття II В-1, II В-4 Лісостеп II В-2, II В-3 Степ III-В, III-Б Південний берег Криму IV В-2
Загальноміські 100 – 1000 і більше 10 11 12 15
50-100 7 8 9 11
До 50 8 (10) 9 (11) 10 (12) 12 (15)
Сільські поселення 12 13 14 17
Житлових районів 100 – 1000 і більше 6 6 7 8
50-100 6 6 7 8
Примітка 1. У містах, де розміщуються промислові підприємства I і II класу шкідливості, наведені норми загальноміських озеленених територій загального користування слід збільшувати на 15-20%. У містах, де розміщуються залізничні вузли, наведені норми загальноміських озеленених територій загального користування треба збільшувати на 5-10%. У середніх, малих містах і сільських поселеннях, розміщених в оточенні існуючих лісів, у прибережних зонах великих річок і водойм, площу озеленених територій загального користування допускається зменшувати, але не більше як на 20%.
Примітка 2. У дужках наведені розміри для малих міст з кількістю населення до 20 тис.чол.

На дитячих та спортивних майданчиках розміщені приватні гаражі, автостоянки, що порушує вимоги ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» (розділ 7 пункт 44).

7.44 Гаражі та автостоянки індивідуальних автомобілів слід розміщувати, в основному, на периферії житлових районів і міжмагістральних територіях або у їхніх межах на ділянках, віддалених від місць, призначених для ігор дітей і відпочинку населення.

Прибудинкову територію багатоповерхового будинку по вул. Москалівська, 0 разом із розміщеними в землі комунікаціями, вона передала в користування підприємства «Афганвет» Харківської міської громадської організації із соціального та правового захисту інвалідів Афганістану «ВЕТАФГАН» для облаштування платної автостоянки на 220 машиномісць (площею 5552 кв.м). Незаконна комерційна автостоянка розташована із порушенням санітарних норм щодо встановленої нормативної відстані не менше 50 метрів від вікон житлової споруди для облаштування пожежно і техногенно небезпечних об’єктів на прибудинковій території будинок № 0 по вул. Москалівській м. Харкова.

Відстань від житлових будинків до відкритих автостоянок ємністю 101–300 машин, розміщених впродовж продольних фасадів відповідно до ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень» (таблиця 7.5, примітка 2) повинна складати не менше 50 метрів. Ця норма відносно будинку № 0 по вул. Москалівській не дотримана, Сопіною О.А. створена екологічна та техногенна небезпека для мешканців будинку № 0.

Таблиця 7.5
Будинки, до яких визначаються відстані Відстані, м, від гаражів і відкритих автостоянок при кількості легкових автомобілів
10 і менше 11 – 50 51 – 100 101 – 300 понад 300
Житлові будинки, у т.ч. торці житлових будинків без вікон 10**) 15 10**) 25 15 35 25 50 35
Громадські будинки 10**) 10*) 15 25 25
Загальноосвітні школи і дитячі установи (дошкільні) 15 25 25 50 *)
Лікувальні установи із стаціонаром 25 50 *) *) *)
Примітка 1. Відстані слід визначати від вікон житлових і громадських будинків і від меж земельних ділянок загальноосвітніх шкіл, дитячих дошкільних установ і лікувальних установ із стаціонаром до стін гаража або меж відкритої стоянки.
Примітка 2. Відстань від секційних житлових будинків до відкритих майданчиків місткістю 101-300 машин, які розміщуються уздовж поздовжніх фасадів, слід приймати не менше 50 м.
Примітка 3. Для гаражів МІ ступенів вогнестійкості зазначені у таблиці 7.5 відстані допускається скорочувати на 25% за|відсутності у гаражах вікон, що відчиняються, а також в’їздів, орієнтованих у бік житлових і громадських будинків. |
Примітка 4. Для гаражів місткістю більше 10 машин зазначені у таблиці 7.5 відстані допускається приймати за інтерполяцією.
Примітка 5*. Проектування і розміщення приміщень для зберігання автомобілів з газопаливною системою під житловими, громадськими і адміністративними будинками забороняється.

Податок на землю або орендна плата незаконним комерційним об’єктом автостоянка до бюджету не сплачується, інформація про використання землі прибудинкової території для підприємницької діяльності від державної фіскальної служби посадовою особою Сопіною О.А. прихована, податок на землю багато років не сплачується до бюджету.

Протиправні дії посадової особи КП « Жилкомсервіс» громадянки Сопіної О.А. по знищенню зелених насаджень у санітарних зонах екологічно небезпечних об’єктів, облаштування автостоянки та приватних гаражів замість озеленення та будівництва прибудинкової інфраструктури на прибудинковій території будинку № 0 привели до забруднення прибудинкової території отруйними речовинами та порушили право позивача на безпечне довкілля (Додаток 2,3), яке він має згідно 50 статті Конституції України.

Стаття 50. Кожен має право на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди.

Відповідно до Закону України Про благоустрій населених пунктів, розділ IV, ст.21, п.1 зелені насадження є елементами об’єктів благоустрою. Відповідно статті 2701 Кримінального кодексу України умисне знищення або пошкодження об’єктів благоустрою, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Стаття 2701. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства

1. Умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства, якщо це призвело або могло призвести до неможливості експлуатації, порушення нормального функціонування таких об’єктів, що спричинило небезпеку для життя чи здоров’я людей або майнову шкоду у великому розмірі, –

карається штрафом від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Примітка. 1. Під об’єктами житлово-комунального господарства в цій статті слід розуміти житловий фонд, об’єкти благоустрою, теплопостачання, водопостачання та водовідведення, а також їх мережі чи складові (кришки люків, решітки на них тощо).

Стаття 21. Елементи благоустрою

1. Елементами (частинами) об’єктів благоустрою є:

2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об’єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;

Траву, яка виростала самостійно та тримала корінням забруднений хімічними речовинами грунт (Додаток 2,3), за її розпорядженнями систематично знищувало КП «Благоустрій», наносячи додаткову шкоду здоров’ю мешканців житлових будинків через хронічне отруєння через дихальні шляхи хімічними речовинами разом із пилом. Занадто низьке скошування під корінь порушує Правила утримання зелених насаджень у населених пунктах України, у яких сказано залишати мінімум при скошуванні 3 см газону, а у посушливий період більше.

Знищення газонів

9.5.5.2. Висота скошування звичайних і лучних газонів – 3-5 см. У посушливий період висоту скошування дещо збільшують (особливо на молодих газонах), бо низьке скошування дуже послаблює рослини.

Такими діями газони були вщент знищені. На їх місті масово розвелись амброзія та лобода, яких скошування під коріння не вбиває, як газонні трави, а навпаки, стимулює до росту, бо в них длине коріння, а не поверхневе, як у газонних рослин. При цьому дворники від КП «Благоустрій», часто, косячи траву, залишали амброзію та лободу. І це привело к ще більшому розповсюдженню цих шкідливих рослин, які давали семена і займали вільну від трави територію.

Залишена під час скосу трави амброзія на прибудинковій території

Залишена під час скосу трави амброзія на прибудинковій території

Раніше на прибудинковій території будинку вул. Москалівська №0 був мавританський газон, висаджений під час забудови Шевченківського мікрорайону у 1980-1990 (у складі були переважно гіпоалергенні та естетичні квіткові рослини: конюшина червонувата, герань лучна, дзвоники та малокущуваті злаки), а після їх знищення КП «Благоустрій» ростуть у великій кількості бур’яни: амброзія та лобода. Ці рослини є сильними алергенами і заміна ними газонних трав ще більше погіршує стан здоров’я місцевих жителів.

Відповідно Кодексу України про адміністративні правопорушення статті 153 знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 153. Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення населених пунктів
Знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в населених пунктах, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Загальна сума шкоди, нанесеної довкіллю за місцем проживання позивача незаконними рішеннями та протиправними діями громадянки Сопіної О.А. на посаді начальника 44 дільниці КП «Жилкомсервіс» по знищенню дерев у Шевченківсьому мікрорайоні м. Харкова за розрахунками Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області станом на 24.12.2012 року склала 318 тисяч 531 грн ( триста вісімнадцять тисяч пятсот тридцять одна грн). Масове знищення здорових зелених насаджень тривало у санітарних зонах небезпечних об’єктів та на прибудинкових територіях у житловому мікрорайоні Шевченківський також в 2013 – 2017 роках. (Додаток 1).

Порушення посадовою особою КП «Жилкомсервіс» громадянкою Сопіною О.А. мого конституційного права на безпечне довкілля, знищення санітарно-захисних зон, через що я отримала за місцем проживання важкі хронічні хвороби, передбачає компенсацію нанесеної шкоди моєму здоров’ю, яку я оцінюю в 8 000 000 грн (вісім мільйонів грн.)

Згідно з договором, укладеним з КП «Жилкомсервіс» він несе відповідальність за неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та/або приміщенню Споживача, шкоди його життю чи здоров’ю, — шляхом відшкодування збитків (Додаток 9).

Виконавець несе відповідальність за:
1) неналежне надання або ненадання послуги, що призвело до заподіяння збитків майну та/або приміщенню Споживача, шкоди його життю чи здоров’ю, — шляхом відшкодування збитків.

Керуючись нормами статті 50 Конституції України, статтями 270, 272, 273, 276, 280, 282, 293 Цивільного кодексу України, статтями 3,5,10,11,118,119 ЦПК України, ДБН З60-92 (затверджених Наказом Держкоммістобудування 17.04.1992 N 44 із змінами), Постановою КМУ від 1 серпня 2006 р. N 1045, Наказом Міністерства охорони здоров’я від 19.06.1996 року № 173

Прошу суд:

1) Відкрити провадження по позовній заяві про відшкодування шкоди здоров’ю Іванова І.І. через порушення права на безпечне довкілля,

2) Витребувати документи, по яких знищувались Сопіною О.А. зелені насадження санітарних зон;

3) Винести ухвалу відповідно до статті 211 ЦПК про вчинення відповідачем кримінального порушення за ознаками статей 212, 236, 237,2701 КК України та 153 КУпАП;

4) Зобов’язати відповідача посадову особу КП «Жилкомсервіс» Сопіну О.А. відшкодувати нанесену шкоду здоров’ю позивача порушенням права на безпечне довкілля у сумі 8000000 ( вісім мільйонів грн.)

5) Позовні заяви про відшкодування шкоди здоров’ю звільнені від сплати судового збору на підставі частини 2 статті 5 ЗУ «Про судовий збір».

1. Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:…
2) позивачі – у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також смертю фізичної особи;

Додатки:

  1. Лист від 24.02.2012 року № КОЛ-40 Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Харківській області про нанесену шкоду довкіллю знищенням дерев, яка станом на 24.12.2012 року склала 318 тисяч 531 грн ( триста вісімнадцять тисяч пятьсот тридцять одна грн.)
  2. Лист від 01.04.2015 року № КО-876 про викиди на Новобаварський район 1005 тон отруйних речовин та 159 746 тон парникових газів;
  3. Лист від 08.05.2015 року № КО-44 про отруєні грунти прибудинкової території будинку №1;
  4. Лист Державної екологічної інспекції в Харківській області від 06.06.2011 року № кол-02/01-23/10-24 про проведення перевірки на автостоянці, розташованій на прибудинковій території будинку №1.
  5. Порівняльна статистика захворюваності населення у Новобаварському районі;
  6. Порівняльна статистика смертності жителів Новобаварського району;
  7. Інформація ГУ статистики у Х/о про викиди ПрАТ «Харківський коксовий завод» бойової отруйної речовини – синільної кислоти – на житловий мікрорайон;
  8. Довідка про стан здоров’я позивача Іванової І.І. через порушення відповідачем права на безпечне довкілля (тільки для суду через конфіденційність інформації про стан здоров’я за умови дотримання порядку захисту персональних даних );
  9. Договір з КП «Жилкомсервіс»