Засідання по справі Олександра Кухаренка

Суддя Золотарьова Лідія Іванівна

Суддя Золотарьова Лідія Іванівна


Чергове слухання в кримінальній справі про розповсюдження порнографії відбулося за участі активістів проекту «Справедливий суд».

Показових моментів у цій справі досить багато: це єдине провадження з десятків чи навіть сотень, яке було доведене правоохоронцями до суду; слухання триває понад півтора роки; сім відводів, заявлених судді, не були задоволені жодним з її колег.

Стосовно відводів слід сказати, що суддям була надана інформація про два рішення Європейського суду в 2011–2012 рр., який визнав у діях судді Золотарьової порушення конвенції про права людини аж за трьома статтями. Однак це ніяк не вплинуло на їхнє рішення.

Обвинуваченому й адвокату Анатолію Тарасенку за цей час вдалося зобов’язати органи прокуратури відкрити три (!) кримінальні справи проти групи, що складається з працівників поліції й прокурорів, і власне, справу проти судді Золотарьової. Слід зауважити, що остання стосується протиправних дій судді під час провадження нею судочинства, а саме перевищення службових повноважень і позбавлення права на захист. При цьому здійснювалися правопорушення за попередньою змовою з прокурором.

Усі вказані моменти змусили «Справедливий суд» звернути особливу увагу на провадження й узяти справу під свій контроль.

Засідання в Київському районному суді було нетривалим. Суддя Золотарьова, не зважаючи, що саме обвинуваченим була оприлюднена інформація про рішення Європейського суду, саме за його ініціативи було відкрите кримінальне провадження проти судді, збиралася проводити слухання справи. Однак Кухаренко заявив їй черговий відвід, який підтримав і захисник Тарасенко.

Тому чекаємо нового засідання щодо розгляду відводу судді Золотарьової з приводу відкритого проти неї кримінального провадження.

Сподіваємося, воно дійсно буде новим…

Київський районний суд міста Харкова