Відповідь на лист Жовтневого районного суду м. Харкова

Ми не можемо погодитися із тим, що суд не має права укладати відповідні Меморандуми, оскільки відповідно до п. ч. 1 ст. 24 Законом України «Про судоустрій і статус суддів» голова місцевого суду представляє суд як орган державної влади у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, фізичними та юридичними особами.

Громадська організації «Антикорупційна рада» є юридичною особою, яка відповідно до ст. 21 Закону України «Про громадські об’єднання» має право звернутися до органів державної влади, зокрема суду, їх посадових і службових осіб з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами та запропонувати співробітництво; брати участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади і стосуються сфери діяльності громадського об’єднання та важливих питань державного і суспільного життя; здійснювати інші права, не заборонені законом.

Саме так вважають голова Харківського апеляційного адміністративного суду, голова Київського районного суду м. Харкова та інші, з якими було підписано Меморандуми про співробітництво.

Відповідно, на нашу думку, помилково вважати підписання Меморандуму про співробітництво організаційним питанням, вирішення якого покладається на Територіальне управління ДСА України у Харківській області.

%d0%be%d1%82%d0%ba%d0%b0%d0%b7-%d0%be%d0%ba%d1%82%d1%8f%d0%b1%d1%80%d1%8c%d1%81%d0%ba%d0%be%d0%b3%d0%be-%d1%81%d1%83%d0%b4%d0%b0