Суддя, засудивший Дронова, хоче засудити і «Справедливий Суд»
Що це — юридична колізія чи мовна нісенітниця? І те й інше, взяте разом! А ще — тиранія «слуги закону» по відношенню до громадян і самого закону. Вони десятиліттями так працювали й звикли до цього. Тепер здатність вести судочинство згідно з законом у таких суддів відмерла назавжди. І все, що вони можуть, це ламати справи через коліно й ігнорувати законодавство прямо в залі суду.
Абсурд події кидається в очі, коли опустити всі прізвища й позбавитися персоналій. Суддя хоче засудити «Справедливий суд». А тепер спробуємо повернути і прізвища, й персоналії.
Але почнемо зі «Справедливого суду». Це проект Громадської організації «Антикорупційна рада», який займається тим, що захищає громадян від свавілля злочинних суддів і шляхом тривалих впливань на державні структури позбавляє останніх права носити мантії й виголошувати ухвали іменем України.
Згадуваний «слуга закону» — це суддя Апеляційного суду Харківської області Ярослав Чопенко. Він вважає, що «Справедливий суд» наніс моральний збиток його честі й гідності… А зараз увага! …тим, що в публікації на сайті процитував інформацію численних джерел про начебто існуюче кримінальне провадження проти Чопенка.
Щоб було більш зрозуміло, звернемося до аналогії. Скажімо ви прочитали на паркані «Гена — злочинець!» і сказали комусь, що це дійсно написано на паркані. А вас після цього звинувачують в зневазі Гени, його честі й гідності, хоча самого Гену ви ніколи не бачили й про його злочини поняття не маєте.
Ось так і Чопенко вирішив засудити не тих, хто вказав на кримінальне провадження проти нього, а «Справедливий суд», який лише зазначив, що така інформація існує. І подав скаргу до Червонозаводського суду на автора статті й організацію, якій належить сайт. Тепер зрозуміло, що привід більш, ніж надуманий.
Однак необхідна ще одна риса до образу пана Чопенка. Це саме той суддя, що не так давно розглядав справу Дронова, учасника аварії на Сумській, і залишив суто політичне рішення суду першої інстанції без змін. Тепер Дронов знаходиться під вартою, а «чесний суддя» Чопенко взявся за «Справедливий суд».
Хто відстоює суддю Чопенка?
Наступне питання: хто ж відстоює «чесну» й «незаплямовану» репутацію Чопенка в судіза його скаргою? І ось тут коло замикається, бо це є не хто інший, як пан Міньов. Це багатогранна людина! Він і власник фірми, яка отримує багатомільйонні замовлення від міської влади. Він і засновник адвокатської контори, працівники якої захищають усі оборудки кернесів-добкіних і їх найближчого оточення. Дружина ж пана Міньова за дивним збігом обставин працює помічницею іншого судді Апеляційного суду — не менш відомого Плетньова. Прізвища вражають! Перед ними тьмяніють усі закони Української держави, оскільки всім відомо, що вони й є законниками, принаймні в Харкові!
Ось така вийшла преамбула. А на те, що відбулося далі, не сподівалися ні Чопенко, ні Міньов, ні їхні господарі в міській адміністрації.
Хто відстоює «Справедливий Суд»?
Під стіни Червонозаводського суду прийшли ті, кого «Справедливий суд» захищав і продовжує захищати від суддівської сваволі протягом всього часу існування. Прийшли депутати й представники громадськості. І виявилося, що зібралося там понад п’ятдесят чоловік! Для чого? Щоб захистити вже організацію, яка захищала їх. Щоб сказати, що ніякої честі й гідності у судді-позивача немає, то й нанести збиток абсолютно нічому. А отже, предмет позову повністю відсутній.
Що в цій ситуації міг вчинити суддя Віктор Єжов, якому випало розглядати скаргу Чопенка й якого, таким чином, просто підставили? Лише одне — перенести розгляд справи. І чим далі, тим краще. Що він і зробив!
Тепер аж до 16 березня, тобто понад два місяці «честь» і «гідність» судді Чопенка будуть під великим питанням. Але ж нам відомо, в законників, що керують містом, усіх цих кернесів-добкіних-міньових-плетньових-чопенків, таких понять просто не існує. Там усе вимірюється в інших одиницях. Переважно грошових…