Позовна заява про стягнення заборгованості за спожиті комунальні послуги

Справа № 635/1850/16ц

Суддя Бобко Т.В.
Позивач : ОСББ « БДЖІЛКА»
Відповідач: Коваль М.Д.

08.09.2016 о 12 годині 30 хвилин призначено засідання.  Відповідач і її представник Щит І.А. прибули вчасно. Представники ГО «Антикорупційна рада» Проект « Справедливий суд» також прибули до суду заздалегідь.  А ось позивач і його представник не прибули на засідання, хоча належним чином повідомлені про дату і час судового засідання. Суддя Бобко Т. В. дала час на те щоб з’явився позивач.  Суддя зайшла до зали судового засідання о 12 годині 50 хвилин. Суддя, а не секретар судового засідання оголосила, що здійснюється фіксування на « Оберіг».  І через відсутність відповідача перенесла розгляд справи на 23.09.2016 10:20. При цьому, суддя врахувала побажання представника відповідача про дату і час наступного засідання.  Також, суддя Бобко Т.В. розглянула заяву- клопотання відповідача про долучення до справи письмових доказів. Оглянула їх. Відповідач не всі письмові докази обґрунтовував. Суддя ухвалила долучити до справи письмові докази, крім Постанови ВСУ, яка є у вільному доступі.

По суті справи

Позивач вимагає від відповідача сплатити борг за прибирання, утримання прилеглої території, вивіз сміття. У позові вказує комунальні платежі. Але  відповідач заперечує, так як ОСББ «БДЖІЛКА»  не надавала комунальні послуги і за законом не має право цього робити. Відповідач надала докази, що фактично сама здійснювала ремонт і прибирання за свої кошти.

Ніяких договірних відносин між нею та ОСББ «БДЖІЛКА» не було й немає, договір не укладався. Відносини не можуть бути «фактичними» і «договірними» без укладання договору. Діяльність ОСББ «БДЖІЛКА» спрямована на збагачення голови об’єднання.

Фактично ремонти будинку та утримання прибудинкової території проводяться виключно за власний рахунок мешканців будинків. Позивач не виконує роботи по утриманню будинку та прибудинкової території. ОСББ «БДЖІЛКА» не надано жодних доказів того, що воно є виконавцем або надавачем комунальних послуг.

З огляду на те, що раніше було два позови від ОСББ до мешканців Мерефи і суд їх повністю задовільнив, то відповідач звернулась до ГО «Антикорупційна рада» Проект « Справедливий суд».

 У справі відсутні свідки. Коваль М.Д. зазначає, що ОСББ створено у 2011 році з порушеннями, тобто незаконно.( не було необхідної кількості мешканців для проведення зборів  і не були належним чином повідомлені).  Але вона не хоче з цього приводу звертатись до суду. Каже, що мешканці будуть її вважати ворогом, адже на теперішній час, голова ОСББ, яка подала на неї позов звільнилась і на її місце прийшла інша людина, на їхню думку чесна…

Відповідач навіть боїться пропонувати мешканцям Мерефи- членам ОСББ «БДЖІЛКА», відстоювати свої права, бо їх влаштовує переплачувати кожен місяць гроші невідомо за що… а її потім будуть винити у всіх бідах, якщо з цим ОСББ щось трапиться. Люди не хочуть згуртуватись немає часу, бажання, не вірять судам.

Відповідач ще восени 2015 року звернулась до прокуратури м. Мерефа, через те що в діях ОСББ вбачає вимагання коштів. Матеріали на досудовому слідстві. Призначено судово-економічну експертизу. Позивач не може предоставити Статут об’єднання та інші документи щодо діяльності ОСББ,  так як вказані документи в прокуратурі. Хоча відповідач клопотав перед судом про витребування цих документів з ОСББ і суд задовільнив клопотання.

 Представники ГО «Антикорупційна рада» Проект « Справедливий суд» обов’язково будуть на наступних засіданнях по цій справі.