Сепаратиста за грати!!! Або ще один ангел

Юрий Абакумов

Юрий Абакумов

У лютому 2015 року в м. Красноград Харківської області правоохоронцями була затримана диверсійна група, метою якої було здійснення терористичних актів у Харківській області.

Одним з фігурантів цієї справи був Бобнєв Юрій Васильович, колишній активіст «антимайдану», бойовик з «Алчевської дружини імені Олександра Невського» і командир диверсійно розвідувальної групи «Привид». Другим – місцевий депутат, від добре всім відомої колишньої Партії регіонів, – Юрій Абакумов, який за даними правоохоронних органів фінансував, надавав послуги у перевезенні і здійсненні терористичних актів направлених на дестабілізацію в регіоні.

Представники громадської організації «Антикорупційна рада» (м. Харків) зацікавились матеріалами справи і вирішили провести моніторинг перебігу судових слухань.

«Про нього ж газети пишуть!»

Красноградський районний суд Харківської області

Красноградський районний суд Харківської області


Спочатку справа розглядалась у Красноградському районному суді суддею Болотовою Л.І. і Тарасенко Л.І., які чомусь вважали її «політичним замовленням». Голова суду Тарасенко Лідія Іванівна не змогла визнати сепаратистом таку людину, як Абакумов: «Про нього ж газети пишуть!» Зазначаємо, що у матеріалах газети «Вісті Красноградщини» (29.01.2014) опублікована стаття про нашого героя «Небайдужа людина». Стаття за три кілометри пахне совком і в ній прославляють Абакумова за праведні справи, як господарника і мецената.

Проведене нами опитування місцевого населення показало, що люди нічого не чули про меценатство Абакумова, нікого особисто воно не торкнулось.

До речі, факти активної допомоги Юрієм Абакумовим бойовикам ЛДНР були виявлені оперативниками Служби безпеки України ще взимку 2015 року. Він відомий, як людина, що має широкі зв’язки серед керівництва правоохоронних структур, в судах і органах влади Красноградського району Харківської області. Не дивно, що більшість пред’явлених йому звинувачень, здалися суддям недостатньо переконливими.

Останнім часом обов’язки народних обранців видаються за їх досягнення, а кошти передбачені державою на розвиток регіонів деякі депутати подають як меценатство. Які ж гроші витрачаються на це меценатство і звідки вони беруться? А витрачають наші з вами бюджетні кошти, які за законом належать громаді.

У Харківському Апеляційному суді суддя Задніпровський О.А. визначив, що Абакумов НЕ сепаратист, а матеріали негласних слідчих дій – не докази. Справу відправлено на додатковий розгляд у Красноградський суд з фактичним зазначенням – виправдати. В результаті гуманізму вищезазначених суддів Бобнєв вже на свободі за законом Савченко, а Юрій Абакумов, який звинувачувався в «посяганні на територіальну цілісність України» – повністю виправданий. Майже відразу, після виправдувального вироку депутату-сепаратисту голова Красноградського районного суду Лідія Тарасенко пішла на пенсію, а суддя Задніпровський подав прохання про відставку з посади судді.

Зараз Абакумову інкримінується «незаконне зберігання зброї», яку, судячи з телефонних переговорів, він придбав у бойовиків. Однак суд не бере до уваги докази надані слідством. Сам підсудний та його захист напирають на те, що зброю йому нібито підкинули.

Судове засідання призначене на 03.10.2017, на яке прибули громадські активісти організації «Антикорупційна рада» та представники ООН і ОБСЄ не відбулося – у зв’язку з неявкою прокурора.

Стороні підсудного дуже не сподобалась наша присутність. Адвокатом Абакумова і групою його підтримки було висунуто ряд істеричних звинувачень на нашу адресу. Розголос справи їм, очевидно, не до вподоби. Хоча до представників ООН і ОБСЄ їм було байдуже. Цих представників міжнародних організацій, які покликані здійснювати моніторинг ситуації в Україні, щодо дотримання прав людини та основних свобод, часто можна зустріти у судах, що стосуються тероризму та посягання на територіальну цілісність України. Їх дуже хвилює доля людей, які покликали війну у нашу країну. Слід однак відзначити, що вони не виявляють такої зацікавленості до судових пов’язаних з обвинуваченням добровольців та патріотів, які зараз масово сидять по тюрмам за надуманими звинуваченнями.

Представники ГО «Антикорупційна рада» і надалі будуть моніторити судовий процес по цій справі. Маємо надію, що суддя Красноградського районного суду Павло Гусар, який розглядає цю справу, нарешті, винесе законний і справедливий вирок обвинуваченому.

Суддя Павло Гусар

Суддя Павло Гусар