Перемога у суді: Кокарєв проти керівництва ДСНС

Судове засідання по справі Кокарева

Громадські засідателі проекту «Справедливий суд» більше, ніж півроку (з серпня 2016 р.) спостерігали за судовим процесом, за позовом командира відділення Першої державної пожежно-рятувальної частини м. Харкова Миколи Кокарєва, який є членом ініціативної групи створення Первинної профспілкової організації пожежників-рятувальників, заснованої у січні 2016 року.

Микола не побоявся озвучити свою громадянську позицію щодо необхідності реформ в ДСНС, корупційних та службових зловживань в Харківському гарнізоні пожежно-рятувальної служби та Головним управлінням ДСНС України в Харківській області, чим викликав невдоволення керівництва. Ця справа потребувала громадської підтримки, тому громадські засідателі проекту «Справедливий суд» уважно та принципово спостерігали за її перебігом.

Прикро зазначати той факт, що незважаючи на те що влада в Україні змінилась – методи, які застосовують чиновники, залишились такими ж.

Суть справи полягала у скасуванні незаконно накладеного стягнення (сувора догана) на Кокарєва М.В. за начебто невиконання ним службових обов’язків.

Видимість суду?

Першою інстанцією, що розглядала справу, був Харківський окружний адміністративний суд (суддя Тітов О.М.). Інтереси ГУ ДСНС у суді представляла начальник юридичного сектору Харківського обласного управління ДСНС України у Харківській області Анна Січкар, яка «вправно» виконувала свою роботу під час засідання, розповідаючи про «космические корабли, которые бороздят…» і цитуючи нескінченні службові інструкції, які часто суперечили одна одній.

Мабуть судді Тітову О.М. все це було або не дуже цікаво, або заздалегідь відомо, тому багато питань він не ставив, свідків, які б підтвердили або заперечили ці «байки», не викликав. Засідання декілька разів переносились, напевно, з дуже поважних причин. Суддя створив видимість дотримання всіх канонів ведення справи, і рішення не забарилось – відмова у позові про скасування догани.

Нарешті справедливий суд

Кокарєв М.В. подав апеляційну скаргу, яка розглядалася у Харківському апеляційному адміністративному суді колегією суддів у складі Григорова А.М., Подобайло З.Г., Тацій Л.В. Судові процеси проходили конструктивно, а судді справили на громадських засідателів позитивне враження. Вони об’єктивно розглядали справу, не надаючи перевагу жодній з сторін і прийняли СПРАВЕДЛИВЕ РІШЕННЯ: задовольнити позов Кокарєва М.В., виплатити заборгованість та компенсувати судові витрати.

Проте справедливість прийнятого рішення була затьмарена тим, що виплати Кокарєву М.В будуть здійснені за рахунок держави, тобто – за рахунок платників податків, якими є ми з вами. Чому відповідальність за збитки нанесені державі не несуть ті, хто приймає незаконні рішення? Доки громадяни України будуть фінансувати беззаконня?

РАЗОМ – МИ СИЛА, РАЗОМ – ДО ПЕРЕМОГИ!!!