Міфи про субсидії.

Дишко Валентина.

Останнім часом в суспільстві розповсюджуються слухи про «страшні»

14445520_946400538819985_234086960_nнаслідки від отримання субсидій. Розмови часто ведуться в чергах до лікаря та транспорті і спрямовані на залякування і викликання почуття безнадії. В основному вони спрямовані на необізнаних громадян похилого віку, що ностальгують за ковбасою по 2.20 та громадян середнього віку, які цю ковбасу не пам’ятають, але їм розповідали про неї.
Урядовий сайт про субсидії розтлумачує чутки і сумніви навколо оформлення цього виду допомоги.субс
Міф 1.
Кажуть, що субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкодити продажу квартири, будинку або оформлення спадщини!?
Насправді, субсидія є безповоротною державною допомогою, а її отримання не пов’язане і не тягне за собою зміни власника житла.
2 Міф.
Кажуть, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначені субсидію, інакше її перестануть надавати!?
Насправді, якщо люди не використовували всю норму ресурсів на сім’ю, зекономлені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в наступні місяці, в тому числі, і для погашення обов’язкової частини платежу.
3 Міф.
Кажуть, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму!?
Насправді, субсидію оформити просто: треба лише заповнити Заяву та Декларацію. Всі інші зроблять органи соціального захисту. Подати заявку тепер можна і в електронному вигляді
Від себе додам, що останні зміни на сайті ускладнили подання документів. Окремі позиції (такі як наприклад розділ ІІІ Декларації: Чи здійснювали одноразову покупку на суму вищу 50000 грн., або змінені назви районів у містах) не дають змоги вірно заповнити Декларацію і внести дані про те, що власник житла або його співмешканці не здійснювали покупок на суму більшу 50000 грн., оскільки введена сума може бути лише більша за 50000 грн, що не дає право на отримання субсидій. Вихід інший відправляйте Заяву і Декларацію поштою з повідомленням про отримання.
Субсидія розраховуються на основі середньомісячного сукупного доходу сім’ї і в середньому вона становить 1500-2000 гривень.
4 Міф.
Кажуть, що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи !?
Насправді, якщо здорові молоді люди працездатного віку не навчаються, не перебувають на військовій службі, не працюють і не декларують доходи то для розрахунку субсидії їм буде врахований умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб – з 1 травня 2016 року 2900 грн. І субсидія їм буде призначена.
5 Міф.
Кажуть, що субсидії не призначаються за наявності заборгованості з оплати комунальних послуг!?
Насправді, по заборгованість оплаті за житлово-комунальні послуги НЕ впливає на оформлення субсидії. І ніхто не буде позбавляти українців власності за несплату комунальних тарифів.
6 Міф.
Кажуть, що за помилки при заповненні Декларацій штрафуватимуть або навіть забирати субсидії!?
Насправді, ніяких штрафів за помилки в декларації не буде. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.
7 Міф.
Кажуть, що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту!?
Насправді, субсидія не призначається, якщо хто-небудь з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив одноразову покупку товарів, робіт і послуг на суму, яка на дату покупки перевищує 50 000 гривень. Купівля валюти НЕ входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.
8 Міф.
Кажуть, що субсидій позбавляють ті сім’ї, які мають депозити!?
Насправді, депозити в банках НЕ враховуються як доходи і не входять до переліку критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.
9 Міф.
Кажуть, що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в будинку яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці!?
Насправді, рішення комісії приймається з урахуванням документа, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. При відсутності документа – на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.
10 Міф.
Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у кого-небудь з членів сім’ї у власності є земельний пай!?
Насправді, наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактори, корови, земельних паїв, НЕ впливає на право отримання субсидії. При розрахунку субсидії враховується дохід, який приносить майно. Якщо пай не здають в оренду, то і доходу немає.