Авдіївські вандали

Занадто неприємна звістка прилетіла з Авдіївки. Цивільні покидьки домовилися з покидьками військовими (насправді й такі бувають!), щоб убити нашу з вами пам’ять. Це образно. А насправді відбулося те, що зруйновано Меморіал загиблим героям на Авдіївській промзоні. Причому зроблено це руками військових! І начебто головним ініціатором чи може головним виконавцем цього акту вандалізму став командир 72 бригади на прізвище Богомолов…

У серпні 2019-го, готуючись до святкування чергової річниці Незалежності України, командування 92 ОМБр вирішило вшанувати пам’ять власних бійців, які назавжди залишилися на лінії розмежування. Тоді стараннями капелана бригади було споруджено пам’ятний знак і замовлено дві меморіальні плити. Одна містила прізвища військових 92 бригади, друга – загиблих з інших підрозділів, які з різних причин не були вшановані.

Робота тривала цілий тиждень, завдяки чому на Промці з’явився пам’ятник 92 ОМБр. А 24 серпня відбулося урочисте відкриття за участі військовослужбовців, керівництва Харківсько-Полтавської єпархії ПЦУ, представників Авдіївської військово-цивільної та Харківської обласної державної адміністрацій. Було багато молоді, долучилися вчителі авдіївських шкіл, волонтери…

Восени того ж 2019-го, завдяки програмі «Український патріот» привозили ми до Авдіївки школярів Харківщини. Тоді вони зустрічалися з бійцями саме на Промці, біля Меморіалу.

Окрім пам’ятних знаків, тут існував музей під відкритим небом. Його відвідувачі могли на власні очі подивитися на понівечену військову техніку й зрозуміти, в якому пеклі знаходилися бійці під час ведення бойових дій. Була тут і військова землянка, обладнана так само, як на передовій. На столі літератори залишали свої книги, музиканти – диски та проспекти. Часто сюди приїжджали родичі й друзі загиблих, садили квіти біля пам’ятників на Меморіалі…

Уже тоді всім було зрозуміло, що це святе місце має залишитися тут навічно. Але знаючи не дуже патріотичні настрої переважної більшості мешканців Авдіївки, ми розуміли, що, коли військові покинуть промзону, Меморіал тут же буде знищено. Тому й почали працювати в цьому напрямку з головою військово-цивільної адміністрації Павлом Малихіним. Вирішено було оформити землю під Меморіалом належним чином, а власникам цих наділів видати рівнозначні ділянки в іншому місці.

Але, оскільки змінилася влада в Україні, змінилася вона і в Авдіївці. Замість уродженця з Заходу України Малихіна прийшов місцевий – виходець з Ясинуватського району Віталій Барабаш.

І десь півроку тому почав муляти йому очі Меморіал Авдіївської промзони. Спочатку він використовувався новою владою як засіб для відмивання грошей. Із підприємців збирали кошти, щоб начебто відновити флагштоки для прапорів бригад, які тут перебували, починаючи з 2014 року. Здавалося б, добре починання! Але суми були такі, що на них флагштоками можна було обнести чи не половину Авдіївки.

Наступним кроком місцевої влади стала занадто активна позиція комунальних служб. Після їх відвідин з Меморіалу зникали посаджені квіти, прапори бригад знаходили далеко в полі, а прапор «Правого Сектора» взагалі зник невідомо куди.

Третім етапом стала домовленість місцевої влади (читай – Барабаша) з командуванням 72 бригади (читай – Богомоловим). Наша підозра трирічної давнини повністю підтвердилася й була реалізована. До Меморіалу на Промці підігнали техніку військових і комунальників, щоб зрівняти з землею всю нашу пам’ять про загиблих за Незалежність України воїнів-героїв.

Показовим є те, що акт вандалізму в Авдіївці трапився саме під час страсного тижня, а за давніми українськими віруваннями вся нечисть, усі бісівські сили активізуються саме напередодні великих свят…

Чим слід нам, українським патріотам відповісти цим недокерівникам і недокомандирам? Як мені здається, зараз до протистояння авдіївським вандалам мають підключитися всі українські сили, всі державні структури на найвищому рівні – народні депутати й генпрокуратура, СБУ й Міністерство оборони, щоб у барабашів і богомолових, а також інших причетних до злочину вандалів з Авдіївки земля горіла під ногами. А вони відчували те, що перед смертю припало винести нашим українським хлопцям, яким і було поставлено Меморіал і ще кілька дні тому майоріли прапори їхніх бойових підрозділів!..

Тож, будь-ласка, перепостіть цю кричущу інформацію.

Бо гасло «Слава Україні!» передбачає ще й відповідь, яка уславлює наших героїв, включаючи й тих, хто загинув на Авдіївській Промці!..