Засідання у справі харківських терористів завершилось викликом швидкої

Підозрювані у скоєні теракту в Харкові

11 липня 2018 року у Фрунзенському суді м. Харкова після тривалої перерви відбулося чергове засідання у справі харківських терористів. Громадські засідателі проекту Справедливий суд були присутніми на цьому засіданні. Засідання, як завжди, затримали, на цей раз затримка не була тривалою (близько 30 хв). Дякувати Богу, запобіжний захід тримання під вартою було подовжено ще на два місяці, незважаючи на халатне ставлення до цієї події прокурора Лимаря, який міг би ретельніше готуватися, а не лише усно висловлювати свою думку.

Судячи з зовнішнього вигляду обвинувачених, тривала перерва пішла їм на користь… Склалося враження, що їх протягом місяця відгодовували у спецзакладі з посиленим режимом харчування. Не зважаючи на це, стан їх здоров’я суттєво не покращився. Вічно хворий Башликов протягом 1,5 год по складам клопотав про зміну свого запобіжного заходу і не зважаючи на пропозицію судді надати йому допомогу у читанні багатокілометрового твору, відмовився і наполегливо доносив до міжнародної громадськості (ОБСЄ) про знущання, які він зазнав.

В результаті тривалого читання йому стало погано і, оскільки, наші суди є найгуманнішими у світі, права Башликова не були порушені і цього разу – йому була викликана швидка допомога. Представники ОБСЄ ретельно спостерігали за цією клоунадою, оскільки права людини для них дуже важливі. Про несправедливе поводження та зміну запобіжного заходу клопотали й інші обвинувачені і, ледь тримаючись на ногах від поганого самопочуття, з останніх сил, погрожували присутнім у залі фізичною розправою.

Щоб обвинуваченим не було вже зовсім сумно, до них у якості конвою приставлені тендітні жіночки, які мило щебетали з ними під час конвоювання. Нарадча кімната у залі судових засідань відсутня, тому складно визначити, чи порушувалась таємниця при перебуванні суддів під час винесення судових рішень. У цьому засіданні перейшли до розгляду 9 тому і Башликову від цього стало зле. Судям набридло слухати обвинувачених і вони ініціювали виклик швидкої, яка констатувала погіршення стану здоров’я Башликова. В результаті швидка допомога, яка і не від’їзжала від суду, а чекала в засаді на повторний виклик, визволила всіх присутніх і дала можливість їм розійтись. Наступне засідання призначено на 18.07.18.

Підозрювані у скоєні теракту в Харкові