Судове засідання за позовом АТ «Харківобленерго» до КП «Харківводоканал» про стягнення 94 296 833 грн боргу

Судове засідання щодо розгляду справи за позовом АТ «Харківобленерго» до КП «Харківводоканал» про стягнення 94 296 833 грн боргу

27.07.2018 року у приміщенні Господарського суду Харківської області в межах підготовчого провадження відбулося судове засідання щодо розгляду суддями Погорелова О.В., Новікова Н.А., Хотенець П.В. справи № 922/635/15 за позовом АТ «Харківобленерго» до КП «Харківводоканал» про стягнення 94 296 833 грн боргу за спожиту протягом вересня 2013 – грудня 2014 року електроенергію.

 

Судове засідання розпочалося із запізненням на 10 хв. Головуючий відкрив судове засідання та оголосив, яка справа розглядатиметься.

Секретар судового засідання Федорова К.О. доповіла суду, хто з учасників судового процесу з’явився в судове засідання.

Головуючий суддя Погорелова О.В.

 • встановила особи тих, хто бере участь у судовому засіданні;
 • перевірила повноваження представників;
 • оголосила склад суду, прізвище секретаря судового засідання;
 • з’ясувала наявність підстав для відводів;
 • з’ясувала, чи бажають сторони укласти мирову угоду, звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді.

 

Судом також під час судового засідання було:

 • долучено до матеріалів справи заяву позивача про уточнення позовних вимог;
 • з’ясувано, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі;
 • з’ясувано питання про призначення експертизи (проведено чотири судові експертизи за клопотаннями представників КП «Харківводоканал»);
 • вирішено питання про виклик у судове засідання експертів (відхилила клопотання позивача про виклик у судове засідання експерта);
 • відмовлено у задоволенні клопотання представників КП «Харківводоканал» про залишення позову без розгляду. Представники КП «Харківводоканал» посилались на те, що у третій за порядком експертизі експети ззазначили, що АТ «Харківобленерго» не надало певних документів відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України, зокрема: позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з’явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез’явлення не перешкоджає вирішенню спору.

Представники АТ «Харківобленерго» заперечували проти задоволення клопотання представників КП «Харківводоканал» про залишення позову без розгляду, посилаючись на те, що всі необхідні документи містяться у матеріалах справи;

 • призначено справу до розгляду по суті, визначив дату, час і місце проведення судового засідання для розгляду справи по суті у приміщенні господарського суду Харківської області за адресою: м. Харків, майдан Свободи, 5, 8-й під’їзд 13.08.2018 об 10.00.

 

Слід звернути увагу на активну участь під час засідання судді Новікова Н.А., у більшості випадків Новікова Н.А. зверталась до учасників справи та оголошувала рішення суду.

 

Зауваження ГО «АКР» проект «Справедливий суд»

 

 1. Дрібний шрифт списку справ, призначених до розгляду.

Дрібний шрифт списку справ, призначених до розгляду

 1. Відсутність у секретаря судового засідання бейджу та зазначення прізвища, ім’я та по-батькові секретаря судового засідання на списку справ, призначених до розгляду.

Відсутність зазначення прізвища, ім’я та по-батькові секретаря судового засідання на списку справ, призначених до розгляду

 1. Відсутність належного спеціального обладнання для повного фіксування судового засідання за допомогою відео- та (або) звукозаписувального технічного засобу, зокрема мікрофонів для судді та учасників справи, навушники для здійснення поточного контроль якості запису судового засідання.
 2. Сумнів щодо проведення необхідних дій з боку секретаря судового засідання щодо виконання розділу III. Технологія (порядок здійснення) звукового запису Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.09.2012 № 108.

 

Зокрема не відомо чи здійснив секретар судового засідання наступні дії:

3.2. Підготовка до звукового запису:

3.2.1. Секретар або інший працівник апарату суду перед початком роботи зобов’язаний:

– включити комплекс звукозапису, зареєструватись у системі;

– перевірити годинник та календар комплексу звукозапису на предмет відповідності поточним даті та часу;

– перевірити наявність вільного місця на внутрішньому носії комплексу звукозапису;

– перевірити працездатність пристроїв, провести тестування для перевірки того, що складові комплексу звукозапису (мікрофони, мікшер тощо) працюють нормально та запис іде правильно.

3.2.2. Операція тестування здійснюється у такій послідовності:

– ініціювати режим тестового запису;

– у примітці до помітки початку запису вказати «Тестовий запис»;

– виголосити речення «Тестовий запис засідання від “(дата)” у справі номер …»;

– говорити за порядком у кожний мікрофон речення «Тестування мікрофона № …»;

– зупинити режим тестового запису;

– прослухати тестовий запис і перевірити рівень запису звуку.

 

Громадські засідателі не бачили, щоб ці дії виконував секретар судового засідання

3.3.2. Під час звукового запису секретар або інший працівник апарату суду здійснює поточний контроль якості запису, шляхом прослуховування через навушники, контроль рівня запису в спеціальній області у програмі звукового запису та контроль працездатності комплексу звукового запису шляхом спостереження за його станом.

 

Пропозиції ГО «АКР» проект «Справедливий суд»

 

 1. Привести у відповідність документи «Список справ, призначених до розгляду», що міститься на інформаційному стенді суду, біля залів судових засідань вимогам

  1) п. 7.1 наказу Держспоживстандарту України «Національний стандарт України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ 4163-2003» від 07.04.2003 р. № 55,  а саме: документи виготовляють на конторській друкарській машинці або за допомогою комп’ютерної техніки. Подані у подальших положеннях розміри стосуються документів, які мають розмір шрифту 12 – 14 друкарських пунктів;

  2) пункт 3.8.3 Інструкції з діловодства в господарських судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.02.2013  № 28.

   

  Додаток 18  

  до Інструкції (пункт 3.8.3)

   

  СПИСОК 
  справ, призначених до розгляду

  в ____________________________________________________ 
  (найменування господарського суду)

  “___” ____________ 20__ року

  № з/п

  Час слухання

  № справи

  Місцевий суд

  Скаржник

  Позивач

  Відповідач

  Предмет спору

  Суддя

  Список складено

  __________________________________________________________ 
  (посада, підпис, прізвище)

   

 1. Провести необхідні заходи щодо забезпечення належного виконання секретарем судового засідання вимог 3.4. Зовнішній вигляд Правил поведінки працівника суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 р. № 3, а саме: працівник суду повинен бути охайним, носити достойний діловий одяг та уникати екстравагантності; носити бейдж із зазначенням свого прізвища, імені по-батькові, називати себе на першу вимогу відвідувачів суду.

 

 1. Провести необхідні заходи щодо забезпечення належного звукозаписувального технічного засобу для фіксування судового процесу у каб. 229 судді Погорелової О.В. та дотримання ч. 8 ст. 11 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду – залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізовувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов’язки.

   

  Нагадуємо, що звукозаписувальний технічний засіб для фіксування судового процесу в залі судових засідань складається з: 1. Системний блок до стаціонарного персонального комп’ютера- 1 шт. 2. Монітор – 1шт. 3. Акустична система – 1 компл. 4. Головні телефони (навушники) – 1шт. 5. Джерело безперебійного живлення – 1 шт. 6. Принтер – 1 шт. 7. Мікрофон – 3 шт. 8. Мікрофонний передпідсилювач, мікшер – 1 шт.

 2.  

 1. Провести необхідні заходи щодо забезпечення належного виконання секретарем судового засідання вимог розділу III. Технологія (порядок здійснення) звукового запису Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.09.2012 № 108, а саме:

 

III. Технологія (порядок здійснення) звукового запису

3.1. Фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар або інший працівник апарату суду.

3.2. Підготовка до звукового запису:

3.2.1. Секретар або інший працівник апарату суду перед початком роботи зобов’язаний:

– включити комплекс звукозапису, зареєструватись у системі;

– перевірити годинник та календар комплексу звукозапису на предмет відповідності поточним даті та часу;

– перевірити наявність вільного місця на внутрішньому носії комплексу звукозапису;

– перевірити працездатність пристроїв, провести тестування для перевірки того, що складові комплексу звукозапису (мікрофони, мікшер тощо) працюють нормально та запис іде правильно.

3.2.2. Операція тестування здійснюється у такій послідовності:

– ініціювати режим тестового запису;

– у примітці до помітки початку запису вказати “Тестовий запис”;

– виголосити речення “Тестовий запис засідання від “(дата)” у справі номер …”;

– говорити за порядком у кожний мікрофон речення “Тестування мікрофона № …”;

– зупинити режим тестового запису;

– прослухати тестовий запис і перевірити рівень запису звуку.

3.2.3. У разі виявлення непрацездатності, неможливості налагодження коректної роботи комплексу звукозапису секретар або інший працівник апарату суду зобов’язаний терміново повідомити адміністратора та суддю (головуючого у судовому засіданні) про такі обставини.

3.2.4. Дані про результати перевірки (прізвище, ім’я, по батькові секретаря або іншого працівника апарату суду, інвентарний номер комплексу звукозапису, дата та час за показниками перевірки комплексу звукозапису, відомості про вільне місце, “комплекс звукозапису працездатний”) вносяться до Журналу судового засідання або Протоколу судового засідання.

3.3. Звуковий запис судового засідання:

3.3.1. Звуковий запис судового засідання починається з моменту відкриття судового засідання.

3.3.2. Під час звукового запису секретар або інший працівник апарату суду здійснює поточний контроль якості запису, шляхом прослуховування через навушники, контроль рівня запису в спеціальній області у програмі звукового запису та контроль працездатності комплексу звукового запису шляхом спостереження за його станом.

3.3.3. У разі необхідності секретар або інший працівник апарату суду звертається до судді (головуючого у судовому засіданні) з проханням звернутися до учасників судового процесу (процесуальної дії) говорити голосніше.

3.3.4. У разі виявлення ознак непрацездатності обладнання комплексу звукозапису секретар або інший працівник апарату суду доповідає судді (головуючому у судовому засіданні) про неможливість подальшого звукового запису судового засідання (процесуальної дії) та повідомляє про це керівника апарату і адміністратора.

3.4. Після закінчення судового засідання секретар або інший працівник апарату суду:

– зберігає, роздруковує, підписує Журнал судового засідання або виготовляє та підписує Протокол судового засідання та приєднує до справи (матеріалів кримінального провадження);

– створює архівну та робочу копії фонограми;

– перевіряє якість запису архівної копії фонограми;

– архівну та робочу копії фонограми долучає до судової справи (матеріалів кримінального провадження).

 

3.5. Створення архівних та робочих копій фонограм:

3.5.1. Примірники фонограм записуються у вигляді архівної та робочої копій на окремі диски для лазерних систем зчитування (далі – компакт-диски). Для кожної судової справи, судового провадження виділяються два компакт-диски: один – для архівної копії фонограми, другий – для робочої копії фонограми. У разі якщо фонограми не вміщуються на один компакт-диск, виділяються додаткові компакт-диски.

3.5.2. Після порушення (відкриття) провадження у справі до початку судового засідання (до початку процесуальної дії) секретар або інший працівник апарату суду повинен отримати нові компакт-диски для архівної та робочої копій фонограм або компакт-диск з архівною копією фонограми попереднього засідання у цій справі, про що робиться запис у Журналі обліку видачі та повернення компакт-дисків (додаток 1).

3.6. Перед тим, як завершити роботу з комплексом звукозапису, секретар або інший працівник апарату суду повинен заблокувати його або вийти з відповідної програми та завершити сеанс роботи з операційною системою.

Завершення роботи з комплексом звукозапису без дотримання визначених у цьому пункті вимог, передання паролю та допуск до роботи з комплексом звукозапису інших осіб забороняється.

3.7. Після запису архівної та робочої копій секретар або інший працівник апарату суду здійснює перевірку якості запису шляхом вибіркового прослуховування.

3.8. У разі позитивного результату перевірки якості запису, компакт-диск із записом архівної та робочої копій фонограми судового засідання пакується у конверти, які маркуються таким чином:

– Архівна копія № ___ (Робоча копія № ___);

– номер судової справи (матеріалів кримінального провадження);

– дата судового засідання;

– прізвище, ім’я, по батькові та підпис секретаря або іншого працівника апарату суду;

– примітка (вписується об’єм фонограми звукозапису (Mb)).

3.9. Конверт робочої та архівної копій маркується секретарем або іншим працівником апарату суду та разом з архівною та робочою копіями фонограми долучається до справи (матеріалів кримінального провадження). Дані щодо створення та видачі копій фонограм звукозапису судового засідання фіксуються у Журнал обліку видачі копій фонограм учасникам судового засідання (додаток 2).

3.10. Після створення архівної та робочої копій фонограми секретарем або іншим працівником апарату суду вилучається фонограма з комплексу звукозапису.