Прокурори-фальсифікатори ігнорують судові засідання

15 березня 2016 року прокурори Даниляк і Трифонов з Червонозаводської прокуратури сфальсифікували кримінальне провадження про побиття луганського прокурора Ковальова.

З того часу сталися кардинальні зміни: за «зразкову» службу Даниляк отримав посаду заступника прокурора Херсонської області, а Трифонов тепер заступник начальника відділу в прокуратурі Харківської області. І зараз доля луганського колеги Ковальова їх мало турбує. Нічим іншим не можливо пояснити цілковите ігнорування прокуратурою судових засідань, які продовжуються вже понад п’ять з половиною років.

Далі – сухі цифри впертої статистики. Відводи судді Шелест:

21 жовтня 2019 р. Відсутні прокурор, потерпілий, суддя, якій заявлено відвід, але її колега й підлеглий Гребенюк відмовляє захисту у відводі.

29 жовтня 2019 р. Відсутні прокурор, потерпілий і суддя Шелест, але суддя Янцовська відмовляє захисту у відводі.

12 листопада 2019 р. Відсутні прокурор, потерпілий і суддя Шелест, але суддя Теслікова відмовляє захисту.

26 листопада 2019 р. Відсутні прокурор, потерпілий і суддя Шелест. Янцовська відмовляє у відводі.

9 лютого 2021 р. Відсутні прокурор, потерпілий і суддя Шелест. Теслікова відмовляє у відводі.

3 березня 2021 р. Відсутні прокурор, потерпілий і суддя Шелест. Суддя Демчина відмовляє у відводі, не зважаючи на два кримінальні провадження проти голови суду Шелест.

Змагальність сторін, як загальна засада кримінального провадження, закріплена в Кримінально-процесуальному кодексі. Це означає, що суддя вивчає докази захисту й обвинувачення й на основі змагальності виносить ухвалу – задовольняє чи відмовляє. Більш того, судове засідання містить дебати, де сторони почергово наводять аргументи на власну користь.

Але коли немає судді, якій заявлено відвід, немає потерпілого, який міг би такий відвід заперечувати, немає прокурора… Тут слід пояснити, що прокурору добре відомо, що ні Янцовська, ні Теслікова, ні Демчина ні за яких умов не задовольнять відвід голови суду Шелест і прокурор просто не йде на таке засідання.

Однак виникає суто юридичний казус: якщо сторона обвинувачення не присутня на суді, а докази на свою користь наводить лише захист, як суддя може відмовити у відводі?! Виходить, що змагальність відбувається між представниками захисту й суддею, котра займає позицію обвинувачення, а це вступає в цілковите протиріччя з самим сенсом судочинства!

Такий казус у Червонозаводському суді відбувся шість (!) разів.

І ось тепер у цій справі з’явилася суддя Ірина Блага, яка розглядає відвід своєї колеги на прізвище Білінська. Суддя вже вп’яте намагається розглянути справу, дотримуючись літери закону, але ні
6 серпня, ні 11, 13 та 20 жовтня, ні 15 листопада не з’явилися на засідання ні потерпілий прокурор Ковальов, ні прокурори-фальсифікатори Трифонов і Даниляк.

Захист клопоче перед суддею про адекватну реакцію за неповагу до суду. Адже прокурорами, які сфальсифікували цю справу, було проігноровано 12 (!) судових засідань. Наступне має відбутися 23 листопада о 13.30.

Проект «Справедливий суд» уважно спостерігає за цією справою й обов’язково буде здійснювати моніторинг указаного засідання. Тому хочемо запросити фальсифікаторів від прокуратури Павла Трифонова з Харкова та Олексія Даниляка з Херсону завітати в цей час до Червонозаводського суду! Тут у вас залишилася незавершена справа з вашого ганебного минулого, коли ви ще працювали на Місцеву прокуратуру № 5…

Приходьте. Сподіваємося, буде цікаво!