ПРАЦІВНИКИ СЛУЖБИ ДСНС ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ ГРОМАДСКОСТІ

Дишко Валентина

Громадські засідателі проекту «Справедливий суд» продовжують слідкувати за розглядом справи у Харківському окружному адміністративному суді (суддя Тітов О.М.), щодо скасування державної реєстрації Первинної профспілкової організації пожежних-рятувальників м. Харкова та заборони її діяльності
У Харківському гарнізоні ДСНС пожежні в січні 2016 року створили громадську організацію, яка увійшла до складу профспілки. Організація пройшла реєстрацію в Міністерстві юстиції і отримала держномер, її взяла на обслуговування профспілка працівників державних установ України. Однією з головних причиною створення організації була відсутність контакту особового складу гарнізону з керівництвом Головного управління ДСНС в Харківській області. Часто траплялися випадки приховування травм отриманих співробітниками під час пожеж, крім того, пожежників вмовляли писати рапорти, що травми отримані в побуті. Наслідком цього була втрата права на державну допомогу і страховку. В результаті люди залишались безправними,, сам на сам зі своєю проблемою.
Профспілкові організації почали створювати в різних містах, але більшість з них так і залишилась сателітом апарату управління на місцях. Перша незалежна профспілкова організація була створена у Закарпатській області пожежними м. Ужгорода. Це дало їм можливість на державному рівні подавати будь-які звернення до Верховної Ради, Президента, Кабміну, МВС та отримувати офіційні відповіді. На загальній конференції 16 областей України було прийнято рішення структуруватися, тобто створювати громадські організації на місцях і об’єднатись в єдину спілку, яка стала б представником спільних інтересів вогнеборців та інших рятувальників і членів їх сімей всієї України, а згодом і їх захисником. Це спромоглися зробити активісти семи областей (з шістнадцяти). Вони об’єдналися у Громадську спілку «Бойкот пожежних України», є суб’єктом, що має право брати участь у запобіганні та виявленні корупційних правопорушень, а також в інформаційному забезпеченні здійснюють заходи щодо запобігання і протидії корупції. До складу спілки на даний момент входить 11 первинних організацій з різних міст України. Зазначимо, що кияни, наш фор-пост, так і не спромоглися на створення незалежної профспілки.
Керуючись своїми правами Громадська спілка «Бойкот пожежних України», являючись суб’єктом, що має право брати участь у запобіганні, виявленні корупційних правопорушень. Очевидно Головним управлінням Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) не потрібно і конче загрозливо мати під боком неконтрольовану громадськість чи підлеглих. Саме тому, вони намагаються на всіх рівнях, починаючи з Києва, чинити тиск і намагаються заборонити діяльність створених профспілкових організацій.
Керівництво ГУ ДСНС в Харківській області через суд намагається ліквідувати створену пожежними профспілку, звинувачує рятувальників в порушенні закону і натякає на їх звільнення. Управління розіслало по пожежних частинах міста інформацію, що профспілка незаконна, а родичам молодих пожежних дзвонять зі штабу і повідомляють про їхню участь в незаконній організації. Через ризик втратити роботу чотири людини вже покинули профспілку. Незаконність створення профспілки керівництво аргументує статтею 110 Кодексу цивільного захисту населення, де зазначено, що особи рядового і начальницького складу не мають права на створення своїх професійних спілок.
Член ініціативної групи, командир відділення першої державної пожежної рятувальної частини Микола Кокарєв, пояснив, що згідно зі статтею 116 цього ж кодексу представники ДСНС мають право на створення громадської організації, що вони і зробили, а вже громадську організацію прийняли до складу профспілки. Боротьба за свої права може закінчитися для харківських рятувальників звільненням
Очевидно конфлікт у Харківській області спровокований зверненням Громадської спілки «Бойкот пожежних України» до Директора Національного антикорупційного бюро України та Міністра Внутрішніх справ України з заявою про корупційне порушення начальника Головного управляння Державної служби з надзвичайних ситуацій в Харківській області Волобуєва О.В., який за матеріалами подання чинить протиправні дії порушуючи вимоги діючого антикорупційного законодавства.
Оскільки справа набула розголосу, представники ГУ ДСНС України в Харківській області, являючись позивачем та відповідачем по справам, очевидно зрозумівши, незаконність своїх вимог та дій, НЕ З’ЯВИЛИСЯ на судові засідання, які були призначені на 22 серпня 2016 року в Харківському окружному адміністративному суді. Наступне засідання призначено на 19 вересня 2016 р., не відбулося також у зв’язку з терміновим відрядженням судді Тітова О.М. Представники Головного управління та їх група підтримки на судове засідання дивним чином не з’явились, що свідчить про їх своєчасну інформованість. Справа «шита білими нитками» і, очевидно, що суддя на розпутті: «Яке ж рішення винести?». Завідомо неправомірне рішення, наразить подальший розвиток ситуації в вищих судових інстанціях і разом з тим спровокую скаргу на суддю за упередженість та про порушення законів України (з обов’язковим розголошенням цього ганебного факту у ЗМІ). Справедливе рішення – задоволення позову профспілковця Миколи Кокарєва про скасування йому догани та відхилення позову ГУ щодо заборони діяльності профспілкової організації – покаже громаді, що дії керівництва ГУ ДСНС в Харківській області упереджені, протиправні та є нічим крім бажання залишитись у СОВКУ та покарати «бунтарів» невмотивовані.
Що ж, далі буде … Профспілкова організація дякує всім рятувальникам, громадським організаціям та засобам масової інформації за підтримку.
РАЗОМ – СИЛА, РАЗОМ – ДО ПЕРЕМОГИ!!

ЩАРФИК