Поліція Київського району пробиває дно!

Здавалося, що я бачив майже все й мене здивувати важко. Але…

Зате тепер мені достеменно відомо, чим займається поліція в нашій країні! Принаймні, в Київському районі міста Харків…

Але спочатку слід повернутися назад, до тих подій, які вже були описані в публікації «Ода поліцейській реформі» –

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=4257203124307345&id=100000530970507

Особливо допитливі можуть прочитати, іншим коротко переповім.

Автор подав заяву про вчинення злочину до Київського районного управління. Але новий керівник на прізвище Лінник не відкрив за нею провадження, як йому на це вказує законодавство, зокрема стаття 214 КПК. Він «розписав» заяву на дільничного. Так повідомили в черговій частині. При зустрічі з дільничним я дізнався, що ніхто нічого на нього не розписував…

Сьогодні нові відвідини чергової частини. І – о, диво! – виявилося, що то лише спочатку заява про скоєння злочину була розписана на дільничного. Але потім усе змінилося й заяву направили до відділу кримінальної поліції…

– Ну, – скаже читач, – тепер вони землю рити будуть, щоб продемонструвати бурхливу діяльність!..

– Не спішіть, – відповім я. – Бо в кримінальній поліції працюють такі самі люди, як і в інших підрозділах. І їм також дуже не хочеться щось робити. Послати відвідувача під три чорти – так! Написати відписку – також можуть! Але не більше!..

І ось я чекаю півгодини, поки кримінальна поліція в особі Максима Северина друкує мені відписку. Насправді, як пояснив Максим, він хворів і лише сьогодні з’явився на роботі. Він просто виніс мені цей «документ», а готувала його інша особа – Максим Деркач, якого, на жаль зараз немає на місці.

Цей факт показовий, але не головний. Головне знаходиться у відписці, яку поліцейські чомусь називають «документом». Виявляється, що вони навіть провели перевірку, намагалися встановити сторонніх свідків і очевидців.

– А чому ж вони не звернулися до мене? – ставлю провокаційне питання. – У мене є прямі свідки та очевидці. Чому мені ніхто не зателефонував? Чому проігнорували заявника?

– Але ж, – відповідає Северин, – заява до ЄРДР не була внесена й у нас немає обов’язків допитувати заявника.

Цілком логічно! Ситуація настільки абсурдна, що навіть заперечити нічим!..

Але й це ще не головне. Бо перевірка, проведена не зрозуміло ким і невідомо чого, – не дала жодних результатів. (Хто б сумнівався!) Тому матеріал перевірки слід припинити (вибачте, тут і далі використовую професійний поліцейський правопис), оскільки встановити будь-яку значиму інформацію не надалось можливим.

Такі філологічні перли містяться у відписці, підписаній «з повагою, начальник ХРУП № 1 Дмитро Плотніков». Порівняти цю невідповідність поваги з цілковитим нехтуванням можливо лише з фразою: «йди ти на хер! Цілую, твій начальник!»

Шановні читачі, це – дно! А може, навіть, нижче! Я підозрював, що така поліція, яку ми маємо зараз, нічого корисного не робить. Бо не здатна! Але зізнаватися в цьому публічно, документувати професійну імпотентність у відписках – це за межами добра й зла!..

Може дійсно слід зробити наступний крок і припинити допускати відвідувачів до районного управління. Щоб не заважали «працювати»! Поліцейські мають працювати на поліцію! А не відволікатися на різні дріб’язкові проблеми пересічних громадян!..

Із повагою, навіки ваш – журналіст Артем ПРАВДЮК.