Магазин із «вертікальним взлетом»…

Магазин доброзичливий на вигляд, але небезпечний

Магазин доброзичливий на вигляд, але небезпечний


«Незаконне будівництво» – що ми думаємо, чуючи про це? Що нас це не обходить. Якщо це не наша земельна ділянка, яке нам діло до цього?
Але з таким ставленням скоро звичайний похід в магазин у Харькові та області стане грою у “російську рулетку”.
Наприклад, один магазин у Бабаях будується прямо на газовій трубі високого тиску. А людиною, котра зайде туда за мить до вибуху, можете бути саме Ви.
При цьому газові служби не бачать на газопроводі ніякого магазину. Хотілось би, щоб він був невідимимим не тільки для газових служб, але і для покупців або потениціальних жертв.
Поряд школа, дитячий садок, перехрестя зі жвавим рухом та зупинка громадського транспорту. А раптом Вам колись у житті знадобиться проїхатись по Бабаївський вулиці? Перспектива взлітіти на воздух мабуть не дуже Вас потіше…

Мешканці села Бабаї та депутати селищної ради Оковита Н.І. та Ткаченко Д.Г. призивають усіх небайдужих їм допомогти та повернути зір газовим службам. Тому вони звернулися і до проекту «Справедливий Суд».

Офіційні факти

Початок будівництва

Початок будівництва


Будівництво йде на газовій трубі висого тиску ДУ 100. Порушенні усі можливі норми та правила.

Це почалось влітку 2016 року. Адреса цього “екстремального” магазину – вул. 1-го Травня, 35-а у селищі Бабаї Харківського району та області.

Власник – Фабріс Людмила Василівна. Ця жінка захватила земельну ділянку. Ніяких дозвільних документів вона не має.

Як стало відомо з листа Харківської обласної державної адміністрації від 17.08.2016 р. № 01-38/6345, перевіркою було встановлено, що по теріторії земельної ділянки за адресою: вулиця 1-го Травня, 35-А в сел. Бабаї Харківського району, Харківської області пролягає транзитний газопровід високого тиску ДУ 100. Також в охоронній зоні розташована одноповерхова цегляна будівля, що суперечить вимогам безпечної експлуатації систем газопостачання.

Чи це павільон?

На данний час за вищевказанною адресою мається самочинне будівництво у вигляди збудованих капітальних споруд. Вони суттєво відрізняється від данних, зазначених у технічному паспорті. Там вказано – громадський будинок «Торгівельний павільйон з літнім кафе» № 35-а вулиця 1-го травня смт Бабаї інвентаризаційна справа № 1429 реєстровий № 1-12 р.

Які 15 м?! На трубі зручніше…

Згідно гл. 4 Кодексу газорозподільних систем, затвердженному Постановою Національної Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 294, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1379/27824, проведення ремонтних, будівельних та земляних робіт на відстані менше ніж 15 м від ГРМ без дозволу на порушення об’єктів благоустрою, який видається відповідним виконавчим органом сільської, селищної, міської ради за місцем проведення робіт, та письмового погодження Оператора ГРМ – не допускається.

Що таке охоронні зони?

З метою забезпечення безпечної експлуатації об’єктів ГРМ встановлюються охоронні зони:

1) вздовж газопроводів високого тиску I категорії – у вигляді ділянки землі, обмеженої умовними лініями, що проходять в 10 метрах від осі газопроводу по обидва боки;

2) вздовж газопроводів високого тиску II категорії – у вигляді ділянки землі, обмеженої умовними лініями, що проходять в 7 метрах від осі газопроводу по обидва боки;

Мінімальні відстані по горизонталі від об’єктів ГРМ до будівель, споруд та інших підземних інженерних комунікацій визначаються будівельними нормами України з проектування населених пунктів і виробничих об’єктів, а також не повинні допускати механічного, хімічного і електричного впливу на об’єкти ГРМ.

Земельні ділянки, розташовані в охоронних зонах об’єктів ГРМ, не вилучаються у їх власників або користувачів, а використовуються з обмеженнями, встановленими цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

Охоронні зони об’єктів ГРМ зазначаються в документації із землеустрою з дати надання земельної ділянки для будівництва об’єкта ГРМ.

Власники або користувачі земельної ділянки, органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Оператори ГРМвживають заходів щодо охорони земель та дотримання встановлених обмежень у використанні земель охоронних зон об’єктів ГРМ.

Що забороняється поряд з газопроводом?

У межах охоронних зон забороняється:

1) здійснювати будівництво будь-яких будівель;

5) складувати матеріали та обладнання, в тому числі для тимчасового зберігання, вздовж траси підземного газопроводу в межах 2 метрів по обидва боки від осі, а також проводити посадку дерев і чагарників всіх видів в межах 1,5 метра по обидва боки від осі газопроводу;

8) розпалювати вогнище і розміщувати будь-які відкриті або закриті джерела вогню;

9) проводити будь-які заходи, пов’язані з великим скупченням людей, не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт.

Коли звертатись до суду?

Відповідно до статті 376 ЦК суди розглядають спори щодо самочинного будівництва, зокрема:

– про знесення самочинно збудованого нерухомого майна;

– про зобов’язання особи, яка здійснила (здійснює) самочинне будівництво, провести відповідну перебудову;

– про стягнення витрат, пов’язаних із приведенням земельної ділянки до попереднього стану.

Яке будівництво вважається самочинним?

При розгляді справ зазначеної категорії слід мати на увазі, що самочинним вважається будівництво житлового будинку, будівлі, споруди, іншого нерухомого майна, якщо вони збудовані (будуються) на земельній ділянці, що не була відведена особі, яка здійснює будівництво; або відведена не для цієї мети; або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту; або з істотним порушенням будівельних норм і правил.

Самочинним також вважається будівництво хоча і на підставі проекту, але за наявності істотних порушень зазначених норм та правил як у самому проекті, так і при будівництві, за наявності рішень спеціально уповноважених органів про усунення порушень.

Будівництвом, яке здійснюється з істотним порушенням будівельних норм і правил, вважається у тому числі будівництво, яке хоча і здійснюється за наявності проекту, але з порушенням державно-будівельних норм та санітарних правил, що загрожують життю та здоров’ю людини у разі невиконання приписів інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил тощо.

Кто має право на позив до суду?

Відповідно до вимог статті 376 ЦК України право на звернення до суду з позовом про знесення або перебудову самочинно збудованого об’єкта нерухомості мають як органи державної влади, так і органи місцевого самоврядування.

Розглядаючи зазначені позови відповідно до вимог вказаної норми та положень частини сьомої статті 376 ЦК України, суди мають встановлювати, чи було видано особі, яка здійснила самочинне будівництво, припис про усунення порушень, чи можлива перебудова об’єкту та чи відмовляється особа, яка здійснила самочинне будівництво, від такої перебудови.

Позов про знесення самочинно збудованого нерухомого майна може бути пред’явлено власником, яким є в данному випадку Бабаївська селищна рада.

Знесення самочинного будівництва є крайньою мірою і можливе лише тоді, коли використано усі передбачені законодавством України заходи щодо реагування та притягнення винної особи до відповідальності.

Вимоги відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування про зобов’язання особи, яка, маючи дозвіл на будівництво нерухомого майна, допустила при цьому істотне відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, чи істотне порушення будівельних норм і правил, провести відповідну перебудову можуть бути заявлені як у разі, коли ці відхилення були допущені при будівництві нерухомості, так і внаслідок перебудови під час її експлуатації (частина сьома статті 376 ЦК).

Під істотним порушенням будівельних норм і правил слід розуміти, зокрема, недодержання архітектурних, санітарних, екологічних, протипожежних та інших вимог і правил, а також зміну окремих конструктивних елементів житлового будинку, будівлі, споруди, що впливає на їх міцність і безпечність.

За такими обставинами, зведення самочинної будівлі за адресою вулиця 1-го Травня, 35-А в сел. Бабаї Харківського району, Харківської області не тільки з порушенням меж охороннюванної зони газопровіду високого тиску ДУ 100, але й на самомому газопроводі є дуже істотним порушенням будівельних норм і правил, порушенням безпеки єксплуатації вищезазначенного газопроводу, що може привести до тяжкіх наслідків.

Тобто магазин не тільки порушує охоронну зону, що вже дуже небезпечно. Він будується на самій газовій трубі. А це означає, що катастрофа майже неминуча. І навряд чи вона принесе прибуток власниці. Чи розуміє ця жінка що робить? Навіть чисто з маркетингової точки зору це нерозумний хід.

Та безпечність харківских магазинів також залежить від кожного з нас. Учасники проекта «Справедливий Суд» підуть на наступні судові засідання по цьому ділу. Закликаємо і Вас бути небайдужими! Навіть просто поширивши цю статтю у соціальних мережах, ви зробите свій внесок у загальну безпеку та законність. Увага громадськості часто робить “чудо” та “повертає зір” державним службам.

Просідання грунта на трубою вже почалось судячи по тріщинам у стелі

Просідання грунта на трубою вже почалось судячи по тріщинам у стелі