Чи мають харківські пожежники право на профспілку?

Керівництво ДСНС у стані алкогольного сп'яніння

Профспілко, ти мене поважаєш?

Громадські засідателі проекту «Справедливий суд» були присутні на засіданні Харківського окружного адміністративного суду, в якому розглядається справа щодо скасування державної реєстрації Первинної профспілкової організації пожежних-рятувальників м. Харкова та заборони її діяльності (суддя Тітов О.М.).

Позивачем у справі є Головне управління ДСНС України у Харківській області, відповідач — Головне територіальне управління юстиції у Харківській області.

Головне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) в Харківській області через суд хоче ліквідувати створену пожежними профспілку, яка на їх думку завдає шкоди їх діловій репутації.

Пожежники не мають права на створення профспілки.

Анною Січкар, начальником юридичного сектору Харківського обласного управління ДСНС України у Харківській області зазначено, що представники профспілкової організації не мали право на створення профспілки, оскільки на них поширюється дисциплінарний статут служби цивільного захисту. Позов поданий на реєстраційну службу Міністерства юстиції, яка затвердила створення профспілки. Якщо вина реєстратора буде доведена, профспілка перестане існувати.

с

Члени профкомітету профспілкової організації висунули Головному управлінню ДСНС України у Харківській області заперечення з відповідним обґрунтуванням судового позову. Вони вважають, що Головне управління ДСНС України у Харківській області грубо порушує чинне законодавство втручаючись та перешкоджаючи діяльності профспілки, водить в оману судові органи, перекручує та надає неправдиву інформацію, у тому числі, і щодо нелегітимності профспілкової організації рятувальників ГУ ДСНС. Микола Кокарев, командир загону пожежно-рятувальної частини №1 Харкова вважає, що їх права обмежують, у суді він нагадав, що у всіх розвинених країнах є профспілки пожежних. В Україні подібних організацій 11.

Навіщо керівництву ДСНС ходити на судові засідання?

22 серпня 2016 року в Харківському окружному адміністративному суді відбулося чергові засідання, щодо розгляду справ пов’язаних з діяльністю членів профспілкової організації рятувальників Харкова та самої профспілкової організації. Оскільки справа набула розголосу, представники ГУ ДСНС України в Харківській області, являючись позивачем та відповідачем по справам, очевидно зрозумівши, незаконність своїх вимог та дій, НЕ З’ЯВИЛИСЯ на судові засідання. Виправдовуванням стала хвороба представника ГУ.

Навіщо затягувати? За день впораємося

Громадські засідателі проекту «Справедливий суд» зазначають, що підготовка справи до судового розгляду суддею Тітовим О.М. не здійснювалася з причини винесення ухвали про відкриття провадження та про закінчення попереднього розгляду справи в один день 25 липня 2016.

Суд не вживав до судового розгляду справи заходи для всебічного та об’єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.

Чого суд не робив?

  • не приймав рішення про витребування документів та інших матеріалів (щодо проведення службової перевірки);
  • не наводив необхідні довідки; не приймав рішення про обов’язковість особистої участі осіб, які беруть участь у справі, у судовому засіданні;
  • не викликав на судовий розгляд справи свідків та осіб, що здійснювали службову перевірку;
  • не приймав рішення про проведення попереднього судового засідання.

На актив профспілкової організації рятувальників, які і були ініціаторами її створення, чиниться тиск. 23-го серпня, у службове відрядження до м. Харкова, прибули офіцери Центрального апарату ДСНС України провести «роз’яснювальну роботу» з активом профспілкової організації рятувальників м. Харкова.

Головний фахівець відділу запобігання проявам корупції Управління забезпечення ОРС ДСНС підполковник Кравченко Роман Григорович, ймовірно відчуваючи повну безкарність своїх діянь, з’явився на зустріч у стані алкогольного сп’яніння (про що красномовно свідчить відео), поводився брутально та здійснював моральний тиск на активистів-рятувальників.

Активістами було прийнято рішення викликати наряд поліції для фіксації цих факті. Працівниками поліції було проведено слідчі дії та взято пояснення сторін. Полковник Кравченко Р.Г. з місця події зник. Представниками профспілки подано відповідну заяву про правопорушення.

Наступне слухання  перенесене на 19 вересня. Профспілкова організація дякує всім рятувальникам, громадським організаціям та засобам масової інформації за підтримку.