Концепція участі громадськості в забезпеченні національної безпеки
21 квітня 2017 року представники ГО «АКР» прийняли участь у роботі V Міжнародної науково-практичної конференції «Правова доктрина сектору безпеки України: актуальні питання сьогодення».
Було підготовлено виступ на тему «Концепція участі громадськості в забезпеченні національної безпеки». З метою більш повного та ефективного використання потенціалу громадянського суспільства для забезпечення національної безпеки України запропоновано низку заходів.
1. Адміністрації Президента України із залученням ОГС ініціювати поновлення роботи Координаційної ради з питань громадянського суспільства, утворити в її структурі постійно діючу робочу групу з проблем забезпечення національної безпеки.
2. Раді національної безпеки та оборони України утворити робочу групу для коригування засадничих документів державної політики та нормативно-правових актів у безпековій сфері (Стратегії національної безпеки України, Воєнної доктрини України, Закону України «Про основи національної безпеки України» та інших). Залучити до її роботи незалежних експертів, представників громадських об’єднань, неурядових аналітичних центрів.
3. Міністерству оборони України спільно з представниками громадськості ініціювати створення при ньому спеціалізованого всеукраїнського благодійного фонду для збору благодійної допомоги та наглядової експертно-громадської ради.
4. Міністерству юстиції України розробити доповнення до Закону «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави», які б поширили його дію на позабюджетне фінансування.
5. Міністерству оборони України та Міністерству внутрішніх справ України для навчання та спеціальної підготовки новосформованих у ході мобілізації підрозділів максимально залучати представників громадських об’єднань офіцерів запасу, ветеранів бойових дій, воїнів-інтернаціоналістів, спецпризначенців, військово-спортивних товариств, асоціацій власників стрілецької зброї, козацького руху, які володіють необхідним рівнем знань та навиків.
6. Міністерству освіти України та Міністерству оборони України з метою підвищення мобілізаційного потенціалу, запровадити викладання у навчальних закладах, курсу початкової військової підготовки та відновити мережу військових кафедр у ВНЗ.
7. Міністерству юстиції України та Службі безпеці України спільно з представниками патріотично налаштованих ОГС ініціювати створення спеціальної недержавної моніторингової мережі, яка б відстежували всі факти та прояви протиправної діяльності організацій та об’єднань антидержавного … спрямування.
8. Міністерству юстиції України розробити зміни та доповнення до Закону «Про громадянство України», згідно яких особи, участь яких в акціях, спрямованих на загрозу суверенітету України була доведена судом, можуть бути позбавлені громадянства.