Але ж диск звукозапису не пошкоджено…

Будь-які пошкодження на диску звукозапису відсутні

Будь-які пошкодження на диску звукозапису відсутні

Представники проекту «Справедливий Суд» звернули увагу, що фіксування судового процесу не відбувається згідно з п. 3.2. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 20.09.2012 № 108. Ми написали скаргу керівнику апарату суду. Але суд відповів, що якість фонограми їх влаштовує, а те, записана вона була згідно з інструкцією або ні, значення немає.

Інструкція про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу

Відповідно до п. 3.2. Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 20.09.2012 № 108

3.2.1. Секретар або інший працівник апарату суду перед початком роботи зобов’язаний:

– включити комплекс звукозапису, зареєструватись у системі;

– перевірити годинник та календар комплексу звукозапису на предмет відповідності поточним даті та часу;

– перевірити наявність вільного місця на внутрішньому носії комплексу звукозапису;

– перевірити працездатність пристроїв, провести тестування для перевірки того, що складові комплексу звукозапису (мікрофони, мікшер тощо) працюють нормально та запис іде правильно.

 

3.2.2. Операція тестування здійснюється у такій послідовності:

– ініціювати режим тестового запису;

– у примітці до помітки початку запису вказати “Тестовий запис”;

– виголосити речення “Тестовий запис засідання від “(дата)” у справі номер …”;

– говорити за порядком у кожний мікрофон речення “Тестування мікрофона № …”;

– зупинити режим тестового запису;

– прослухати тестовий запис і перевірити рівень запису звуку.

 

3.2.3. У разі виявлення непрацездатності, неможливості налагодження коректної роботи комплексу звукозапису секретар або інший працівник апарату суду зобов’язаний терміново повідомити адміністратора та суддю (головуючого у судовому засіданні) про такі обставини.

 

3.2.4. Дані про результати перевірки (прізвище, ім’я, по батькові секретаря або іншого працівника апарату суду, інвентарний номер комплексу звукозапису, дата та час за показниками перевірки комплексу звукозапису, відомості про вільне місце, “комплекс звукозапису працездатний”) вносяться до Журналу судового засідання або Протоколу судового засідання.

Увага!!! Ці вимоги ніколи не виконуються секретарем судового засідання. Вимагайте виконання цих дій. Пишить скарги, що невиконання секретарем судового засідання вимог Інструкції про порядок роботи з технічними засобами фіксування судового процесу (судового засідання), затвердженої наказом Державної судової адміністрації України 20.09.2012 № 108.

Зверніть увагу, що дані про результати перевірки (прізвище, ім’я, по батькові секретаря або іншого працівника апарату суду, інвентарний номер комплексу звукозапису, дата та час за показниками перевірки комплексу звукозапису, відомості про вільне місце, “комплекс звукозапису працездатний”) вносяться до Журналу судового засідання або Протоколу судового засідання.

НЕНАЛЕЖНОЮ є відповідь суду: «фонограма запису судового засідання у справі № 640/22558/13-ц від 11.05.2017 р. відтворюється, будь-які пошкодження на диску звукозапису відсутні».

Але ж диск звукозапису не пошкоджено…
Але ж диск звукозапису не пошкоджено…